portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Nowe Winogrady - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowe Winogrady - sprawy osiedlowe » Forum » Nowości na etapie II
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Nowości na etapie II

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
nowewinogrady 
   

Stały bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Nie Wrz 10, 2017 20:48
Posty: 71
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Lip 19, 2018 6:32    Temat postu: Re: Nowości na etapie II

Dzięki Pit_mil nie dotarła do mnie ta informacja.

Ukłony dla Zarządcy :/
lokatorhawel 
   

Stały bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Nie Mar 11, 2018 23:26
Posty: 50
Skąd: poznan

PostWysłany: Pon Lip 23, 2018 16:51    Temat postu: Re: Nowości na etapie II

Dostałem dzisiaj odpowiedź od naszego "super" zarządcy dotyczącą mojego pytania o ilość osób zgłoszonych w jednym z mieszkań na Naszym osiedlu.
okazało się że zdeklarowana liczba osób w tym mieszkaniu do tej pory wynosiła 2! ale właściciel zgłosił teraz trzecią. Natomiast mieszkanie zamieszkiwane jest przez min 5-6 osób (samych dzieci jest tam 4 albo więcej)

Moje pytanie brzmi, czy można temu jakoś zaradzić?
no przecież przez takie działanie znowu najbardziej poszkodowani jesteśmy my - problem z odpadami!!!
gorzkakawa 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Pią Lip 01, 2016 11:48
Posty: 99
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lip 23, 2018 17:16    Temat postu: Re: Nowości na etapie II

lokatorhawel napisał:
Dostałem dzisiaj odpowiedź od naszego "super" zarządcy dotyczącą mojego pytania o ilość osób zgłoszonych w jednym z mieszkań na Naszym osiedlu.
okazało się że zdeklarowana liczba osób w tym mieszkaniu do tej pory wynosiła 2! ale właściciel zgłosił teraz trzecią. Natomiast mieszkanie zamieszkiwane jest przez min 5-6 osób (samych dzieci jest tam 4 albo więcej)

Moje pytanie brzmi, czy można temu jakoś zaradzić?
no przecież przez takie działanie znowu najbardziej poszkodowani jesteśmy my - problem z odpadami!!!


Może zadzwoń do GOAPu i zapytaj, czy oni po takiej informacji są w stanie coś zrobić?
lokatorhawel 
   

Stały bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Nie Mar 11, 2018 23:26
Posty: 50
Skąd: poznan

PostWysłany: Czw Lip 26, 2018 22:35    Temat postu: Re: Nowości na etapie II

DNO to mało powiedziane!!!
Jakim trzeba być debilem żeby robić taki syf. Smierdziel brudas, ham i prostak....
znowu kłania się kwestia monitoringu. Mądrala Włodarczak powinien sam teraz to przyjść zbierać a nie pierdzieli o braku głosów. Kasa leży tylko brak chęci u pożal się boże zarządcy.
robią jakieś śmieszne ankiety i na badzie tego podejmują decyzję. Dlaczego nie zrobią tak w przyoadku uchwał? 3 wezwania do glosowania i przy braku odpowiedzi uznajemy głos za oddany.



klatka E1.jpg

klatka E1.jpg


Sksz27 
   

Bywalec


Wiek: 32
Dołączył: Śro Lis 22, 2017 10:35
Posty: 34
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Lip 27, 2018 13:33    Temat postu: Re: Nowości na etapie II

Ja dwa dni temu osobiście widziałam np jak małolaci z 5 piętra wyrzucali kapselki od piwa przez balkon,oczywiście poszłam do nich i zrąbke dostali, i powiedziałam co myślę (nie pierwszy zauwazyłam ,że to robią).
Właściciel mieszkania przeprosił poki co i dał do siebie nr w razie czego,ale mimo wszystko to ich nie pierwszy raz.

Konkretne chodzi o mieszkanie 62,czy ktoś jeszcze ma z nimi problem?
q4.llll 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Kwi 18, 2016 21:51
Posty: 96
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Lip 27, 2018 14:14    Temat postu: Re: Nowości na etapie II

lokatorhawel napisał:
...3 wezwania do glosowania i przy braku odpowiedzi uznajemy głos za oddany...

Wiem, że chcesz dobrze, ale to nie boisko szkolne, gdzie ustalasz z kolegami, że trzy rogi to karny Smile Wszystko reguluje ustawa o własności lokali Idea
Niestety nie możemy wprowadzić własnych zasada na tym "boisku"
lokatorhawel 
   

Stały bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Nie Mar 11, 2018 23:26
Posty: 50
Skąd: poznan

PostWysłany: Pon Sie 06, 2018 15:35    Temat postu: Re: Nowości na etapie II

Niby nie boisko ale patrząc co się tu dzieje tak to wygląda.
Oczywiście wiem co masz na myśli. Zwyczajnie mam już dosyć sytuacji na osiedlu...
Pit_mil 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Lis 05, 2017 12:54
Posty: 61
Skąd: Hawelańska

PostWysłany: Śro Sie 08, 2018 7:22    Temat postu: Re: Nowości na etapie II

Niestety, nic się nie zmieni w najbliższym czasie, z 3 powodów:
1. Zbyt dużo mieszkań jest wynajmowanych, niestety najczęściej troglodytom, którzy wychowywani byli najwyraźniej w chlewach, oborach i innych budynkach gospodarczych.

2. murapol wciąż posiada ponad 28% udziałów w nieruchomości, co znacznie utrudnia przepchnecia uchwał przy obecnym zaangażowaniu lokatorów.

3. Wzn okazuje się niekompetentny, nieudolny i wszelkie działania z ich strony zajmują wieki, o ile w ogole maja miejsce. Zdaje się, ze drzwi do klatki E były uszkodzone (zamek) przez ponad tydzień. Drzwi wejściowe do bloku, które maja chronić przed dostępem osób niepowołanych. To daje obraz, jak Wzn opiekuje się nieruchomością.
dudaka 
   

Początkujacy


Wiek: 31
Dołączył: Czw Mar 22, 2018 16:23
Posty: 8
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Sie 08, 2018 11:08    Temat postu: Re: Nowości na etapie II

Spotkałam się z zarządcą, poniżej zamieszam informacje, które od niego uzyskałam:

1. Antena zbiorcza - antena jest zamontowana nad klatką D i jest doprowadzona do każdej klatki. Nie jest jeszcze doprowadzona do wszystkich mieszkań, ponieważ najpierw chcą podłączyć się do wszystkich mieszkań z klatki C i D, klatka E zostanie podłączana w następnej kolejności. Zwłoka z podłączaniem się wynika głównie z: nieobecności nikogo w mieszkaniu, jeśli właściciel umawia się na montaż to zdarza się że najemcy i tak nie wpuszczają ekipy; światłowody poprowadzone przez szachty są często niezabezpieczone żadną osłonką i bardzo łatwo je uszkodzić - tutaj dali ciała dostawcy tv/internetu, którzy nie zabezpieczyli przewodów. W tych przypadkach ekipa od anteny zbiorczej chce się podłączać jedynie w asyście dostawcy tv/internetu lub domagają się wymiany tych przewodów na lepiej zabezpieczone. Kolejnym utrudnieniem są ślady tynku w szachtach (fuszerka podwykonawców Murapolu). Przez gruz w szachtach podłączenie się do jednego mieszkania ekipie zajmuje 30 min, do drugiego zaś 3 godz.

2. Skrzynka na panel od bramy w hali garażowej - jest gotowa ale obecnie konserwator ma inne "priorytety". Murapol jest powiadamiany o uszkadzanych blokadach. Niestety gdyby nie buractwo ludzi, których na dziko parkują na nieswoich miejscach, temat byłby nieaktualny. 'Evil or Very Mad'

3. Temat najważniejszy - interweniowanie Straży Miejskiej na osiedlu. Przytoczę fragment pisma od ZDM: "Przedstawiony do zaopiniowania projekt stałej organizacji ruchu nie podlega opinii ani zatwierdzeniu ze strony ZDM. Jednocześnie ustosunkowując się do Państwa prośby o wystawienie opinii ZDM informuje, że przedstawiona organizacja ruchu jest prawidłowa." Włodarczak potraktował to jako opinię, która umożliwi powrót SM na osiedle. Kierownik referatu północ zakwestionował to, ponieważ pierwsze zdanie mówi, że projekt nie podlega opinii przez ZDM. Zamknięcie tematu będzie wówczas, gdy projekt do zatwierdzenia otrzyma osoba, może to być np. inspektor nadzoru budowlanego, która ma uprawnienia do wystawiania opinii, a następnie ta opinia zostanie przekazana SM. Jeśli więc znacie kogoś, kto ma takowe uprawnienia, dajcie znać żeby w końcu ten temat zamknąć.
lokatorhawel 
   

Stały bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Nie Mar 11, 2018 23:26
Posty: 50
Skąd: poznan

PostWysłany: Czw Sie 09, 2018 9:22    Temat postu: Re: Nowości na etapie II

Dalej twierdzę, że jest szansa żeby się skrzyknąć we wrześniu i wspólnymi siłami przegłosować zmianę zarządcy. Z dnia na dzień można zaobserwować co raz większe zainteresowanie sprawami osiedla. Póki co jest okres wakacyjny, natomiast we wrześniu naszym obowiązkiem jest chociaż spróbować.
DobrzySasiedzi 
   

Zaglądajacy


Wiek: 40
Dołączył: Nie Lis 19, 2017 12:27
Posty: 20
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Sie 12, 2018 11:32    Temat postu: Re: Nowości na etapie II

Sąsiedzi.

Na fb padła z mojej strony propozycja odnośnie spotkania w sprawie dotyczącej sytuacji w naszej wspólnocie. Propozycja padła na okres po wakacyjny teraz może zaproponuję konkretną datę tj 22.09 o godz 10:00 wstępnie jako miejsce proponuję halę garażową. Myślę że jest o czym porozmawiać i przedyskutować różne możliwości dlatego też proponuję wziąć coś swojego do siedzenia...
lokatorhawel 
   

Stały bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Nie Mar 11, 2018 23:26
Posty: 50
Skąd: poznan

PostWysłany: Nie Sie 12, 2018 11:46    Temat postu: Re: Nowości na etapie II

Choćby spotkanie miałoby być w środku nocy będziemy na pewno!! Mi pasuje
nomenomen 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Kwi 16, 2018 22:47
Posty: 11
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sie 14, 2018 21:08    Temat postu: Re: Nowości na etapie II

czy ktoś na forum wie, czy istnieje możliwość założenia klimatyzacji w mieszkaniu ?
Pit_mil 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Lis 05, 2017 12:54
Posty: 61
Skąd: Hawelańska

PostWysłany: Śro Sie 15, 2018 10:46    Temat postu: Re: Nowości na etapie II

nomenomen napisał:
czy ktoś na forum wie, czy istnieje możliwość założenia klimatyzacji w mieszkaniu ?


W mieszkaniu możesz robić, co chcesz, problem jednak jest taki, ze nie przegłosowana jest nadal uchwała dot. klimatyzatorów, co wyklucza montaż elementów tychże na elewacji/balkonach. Wiec przy założeniu, ze nie mówimy o przenośnym klimatyzatorze - nie ma takiej możliwości będąc w zgodzie z uchwałami.
marchewa011 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Pon Lis 27, 2017 19:27
Posty: 16
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sie 16, 2018 20:14    Temat postu: Re: Nowości na etapie II

No proszę, a najbliższy sąsiad sobie zainstalował. W sumie ma rację, 10 lat byśmy czekali na decyzję. Też pewnie tak zrobię w przyszłym roku, bo upały w okresie letnim są straszne.
Odpowiedz do tematu Strona 6 z 8 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama