portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Nowe Winogrady - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowe Winogrady - sprawy osiedlowe » Forum » Nowości na etapie II
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Nowości na etapie II

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Pit_mil 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Lis 05, 2017 12:54
Posty: 61
Skąd: Hawelańska

PostWysłany: Pią Lut 16, 2018 16:19    Temat postu: Nowości na etapie II

Dziś zamontowano (w końcu) słupki uniemożliwiające wjazd na chodnik etapu II, właśnie minąłem ekipę montującą zamek na kod do pomieszczenia śmietnika (strzelam, ze coś na wzór etapu I). Dzieje się dziś na osiedlu, dzieje Smile

P.S. Dostałem nieoficjalną informację o zebraniu planowanym z zarządca na dzień 22 marca.
DobrzySasiedzi 
   

Zaglądajacy


Wiek: 40
Dołączył: Nie Lis 19, 2017 12:27
Posty: 20
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Lut 16, 2018 19:11    Temat postu: Re: Nowości na etapie II

Witam

Nie chce sie czepiać ale:
Dlaczego blokady wjazu są innego typu niż na Etapie I ?
Czy zleceniodawca nie chciał zaoszczędzić i kupił tańsze=gorsze blokady?
Wiele razy widziałem tego typu blokady bardzo skorodowane...

Druga sprawa
Czy w Naszym bloku nie powinny być 4 pojemniki na odpady zmieszane?
Bo jeśli dobrze kojarzę to były, a teraz są 3 i od razu pytanie czy ten 4 to nie jest ten przy wejsciu na budowę Etap III ?


Co sądzicie?

Pozdrawiam
Pit_mil 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Lis 05, 2017 12:54
Posty: 61
Skąd: Hawelańska

PostWysłany: Pią Lut 16, 2018 22:10    Temat postu: Re: Nowości na etapie II

DobrzySasiedzi napisał:
Witam

Nie chce sie czepiać ale:
Dlaczego blokady wjazu są innego typu niż na Etapie I ?
Czy zleceniodawca nie chciał zaoszczędzić i kupił tańsze=gorsze blokady?
Wiele razy widziałem tego typu blokady bardzo skorodowane...

Druga sprawa
Czy w Naszym bloku nie powinny być 4 pojemniki na odpady zmieszane?
Bo jeśli dobrze kojarzę to były, a teraz są 3 i od razu pytanie czy ten 4 to nie jest ten przy wejsciu na budowę Etap III ?


Co sądzicie?

Pozdrawiam


Pojemników powinno być w ogole więcej, ale cebula woli zaoszczędzić 12zl/os i zgłasza jedna osobę, zamiast faktycznie zameldowana/zamieszkująca ilość osób, ale to temat rzeka, który był poruszany już wiel razy.

A co do blokad - nie wiem, czy to aż tak istotne, ze różnią się od tych z I etapu, ważne ze są, a jesli będą korodowac, lub nie będą spełniać swoich zadań -wtedy będzie można się zastanawiać. Mnie osobiście cieszy, ze skończą się rajdy pizza-boyów po chodniku Smile
kuba_boru 
   

Początkujacy


Wiek: 36
Dołączył: Śro Gru 28, 2016 9:24
Posty: 7
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Lut 22, 2018 20:18    Temat postu: Re: Nowości na etapie II

Pod wejścia można jeszcze wjechać prześwitem... To już się tu działo, przypominam.

A śmieci, no cóż... Deklaracje zgodne z prawdą to podstawa. Poza tym chyba mamy problem z rozróżnianiem kolorów i segregacją. W pojemniku na odpady organiczne jest wszystko. Nie chce nam się zgnieść/rozłożyć kartonów/odkręcać zakrętek od butelek plastikowych.
Tego uczyli już w podstawówce (przynajmniej mnie).
gorzkakawa 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Pią Lip 01, 2016 11:48
Posty: 99
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Lut 25, 2018 20:33    Temat postu: Re: Nowości na etapie II

Powiedzcie mi kto ma klucze do tych blokad? W sobotę od strony klatki 6e ktoś się wprowadzał i blokada była zdjęta a samochód dostawczy wjechał tuż pod klatkę, taka sama sytuacja ma miejsce z blokadą przy klatce 6c.

Jaka jest zasadność wprowadzenia blokad jak i tak można je otworzyć i wjechać...
hawel93 
   

Bywalec


Wiek: 31
Dołączył: Pon Paź 09, 2017 11:57
Posty: 26
Skąd: poznań

PostWysłany: Pon Lut 26, 2018 8:39    Temat postu: Re: Nowości na etapie II

gorzkakawa napisał:
Powiedzcie mi kto ma klucze do tych blokad? W sobotę od strony klatki 6e ktoś się wprowadzał i blokada była zdjęta a samochód dostawczy wjechał tuż pod klatkę, taka sama sytuacja ma miejsce z blokadą przy klatce 6c.

Jaka jest zasadność wprowadzenia blokad jak i tak można je otworzyć i wjechać...



blokada przy 6e jest już pozbawiona kłódki, a zatem może sobie leżeć i nie spełnia już zadnej funkcji... trochę żenada
Pit_mil 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Lis 05, 2017 12:54
Posty: 61
Skąd: Hawelańska

PostWysłany: Pon Lut 26, 2018 17:35    Temat postu: Re: Nowości na etapie II

gorzkakawa napisał:


Jaka jest zasadność wprowadzenia blokad jak i tak można je otworzyć i wjechać...


Obstawiam, ze zamontowano je, bo auta były parkowane na chodniku przy klatc e, a pizzaboye wszelkiej maści urządzali sobie rajdy wzdłuż bloku, a poza tym przy pierwszym etapie także zamontowano blokady (jak już zauważono lepszej jakości), wiec widocznie taki byl plan.

A co do kluczy - myśle, ze najprościej zapytać zarządcę Wink
gorzkakawa 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Pią Lip 01, 2016 11:48
Posty: 99
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lut 27, 2018 20:03    Temat postu: Re: Nowości na etapie II

Pit_mil napisał:
gorzkakawa napisał:


Jaka jest zasadność wprowadzenia blokad jak i tak można je otworzyć i wjechać...


Obstawiam, ze zamontowano je, bo auta były parkowane na chodniku przy klatc e, a pizzaboye wszelkiej maści urządzali sobie rajdy wzdłuż bloku, a poza tym przy pierwszym etapie także zamontowano blokady (jak już zauważono lepszej jakości), wiec widocznie taki byl plan.

A co do kluczy - myśle, ze najprościej zapytać zarządcę Wink


Ja wiem, po co jest blokada sama w sobie... Tylko one nie są postawione, a to tak jakby ich nie było.
Pit_mil 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Lis 05, 2017 12:54
Posty: 61
Skąd: Hawelańska

PostWysłany: Czw Mar 01, 2018 7:17    Temat postu: Re: Nowości na etapie II

gorzkakawa napisał:


Ja wiem, po co jest blokada sama w sobie... Tylko one nie są postawione, a to tak jakby ich nie było.


Kłódki zostały wymienione, jak zauważyłem wczoraj, wiec już chyba blokady będą postawione Smile
gorzkakawa 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Pią Lip 01, 2016 11:48
Posty: 99
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Mar 01, 2018 9:46    Temat postu: Re: Nowości na etapie II

Jakiś wandal pozrywał kłódki i musieli je wymienić...

Jeśli otrzymaliście maila od Pana Bartosza, to ja wnoszę za tym, aby jak najwięcej osób zgodziło się na stację uzdatniania wody. Koszt kupna sprzętu może wydawać się niektórym wysoki, ale w perspektywie zaoszczędzimy o wiele więcej na samych sprzętach i chemii Smile
Pit_mil 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Lis 05, 2017 12:54
Posty: 61
Skąd: Hawelańska

PostWysłany: Nie Mar 11, 2018 15:24    Temat postu: Re: Nowości na etapie II

Zastanawiałem się ostatnio, co może pójść nie tak w związku z montażem zamka na kod do pomieszczenia z pojemnikami na śmieci i po raz kolejny nie zawiodłem się, jesli chodzi o poziom kultury mieszkających na osiedlu zwierząt. Ktoś jest mi to w stanie racjonalnie wytłumaczyć?


44FB2DAC-B08C-43B4-8296-C7DD1A6BACAC.jpeg

44FB2DAC-B08C-43B4-8296-C7DD1A6BACAC.jpeg


nowewinogrady 
   

Stały bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Nie Wrz 10, 2017 20:48
Posty: 71
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Mar 11, 2018 17:26    Temat postu: Re: Nowości na etapie II

Jedynym racjonalnym wytłumaczeniem jest to, ze właściciele mieszkań, którzy wynajmują zwierzętom mieszkania nie przekazali im tresci maila od Zarządcy mówiącym o sposobie wpisywania kodu lub zwierzęta tego nie pojęły.
Pit_mil 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Lis 05, 2017 12:54
Posty: 61
Skąd: Hawelańska

PostWysłany: Nie Mar 11, 2018 18:16    Temat postu: Re: Nowości na etapie II

nowewinogrady napisał:
Jedynym racjonalnym wytłumaczeniem jest to, ze właściciele mieszkań, którzy wynajmują zwierzętom mieszkania nie przekazali im tresci maila od Zarządcy mówiącym o sposobie wpisywania kodu lub zwierzęta tego nie pojęły.


Instrukcja obsługi tego wysoce zaawansowanego urządzenia blokującego dostęp do pomieszczenia na odpady jest zamieszczona na drzwiach do w/w. Dziecko, które opanowało sztukę czytania poradzi sobie z wyrzuceniem śmieci...
MarcinNW 
   

Bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Pon Wrz 25, 2017 10:29
Posty: 43
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Mar 11, 2018 20:01    Temat postu: Re: Nowości na etapie II

Witam

Co ma dać zamontowanie elektrozamka z kodem do drzwi na odpady?
Zwiększyć ilość deklaracji?Smile
Zeby nikt nie ukradł śmieci, czy nie przespał się jakiś żul?
Nie rozumiem sensu.
Chyba że programator ma pamięć i bedziecie wstanie np. policzyć ilość wejść do pomieszczenia z każdego mieszkania,
co i tak w gruncie rzeczy nic nie da, bo nic się nie udowodni.

Po pierwsze mój kod nie działa
można wejść na ten przykładowy podany dla 01....
Właściwie każdy może wejść na kod sąsiada.
Po drugie drzwi i tak się samoczynnie nie zamykają
A jak będą zamknięte to cytuję:"zwierzęta", będą zostawiać pod drzwiami

Gdzie tu sens i logika?, chyba,że się mylę
takie pytanie zadałem adminstratorowi
Pit_mil 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Lis 05, 2017 12:54
Posty: 61
Skąd: Hawelańska

PostWysłany: Nie Mar 11, 2018 20:24    Temat postu: Re: Nowości na etapie II

Sens jest taki, ze w założeniu ma uniemożliwić osobom postronnym podrzucanie śmieci. Myślę, ze gdyby obłożenie lokali usługowych byłoby 100%, w tym jakiś np. związany z duża rotacja ludzi, jak np. kluby malucha, to sens byłby bardziej widoczny. Uwierz, ze problemy tego typu są naprawdę uciążliwe w mocniej zurbanizowanych częściach miasta, gdzie np. mieszkańcy kamienic podrzucali śmieci do niezabezpieczonych pomieszczeń/altanek na nowszych osiedlach. U nas, póki co, założenie tych zamków było mocno na wyrost, ale to wciąż nie tłumaczy zachowania niektórych mieszkańców, którzy tym samym dorzucają kolejny kamyk do kopca absurdów, które tu maja miejsce.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 8 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama