portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Nowe Winogrady - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowe Winogrady - sprawy osiedlowe » Forum » mieszkanie na najwyższym piętrze
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

mieszkanie na najwyższym piętrze

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
lokator90 
   

Nowy na forum


Wiek: 33
Dołączył: Pon Lis 27, 2017 10:07
Posty: 3
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Gru 13, 2017 23:11    Temat postu: mieszkanie na najwyższym piętrze

Myślę nad kupnem mieszkania w następnym etapie i zastanawiam się
jak oceniają Państwo jakość izolacji termicznej na ostatnim piętrze w bloku?
Czy latem bywało zbyt gorąco? - może goręcej niż u sąsiadów?
Albo zimą zbyt łatwo uciekało ciepło?

Będę wdzięczny za odpowiedź.
nowewinogrady 
   

Stały bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Nie Wrz 10, 2017 20:48
Posty: 71
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Gru 14, 2017 20:31    Temat postu: Re: mieszkanie na najwyższym piętrze

Czy po przejrzeniu tego forum Pan naprawdę zastanawia się nad kupnem mieszkania od Murapolu???
lokator90 
   

Nowy na forum


Wiek: 33
Dołączył: Pon Lis 27, 2017 10:07
Posty: 3
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Gru 15, 2017 8:21    Temat postu: Re: mieszkanie na najwyższym piętrze

Tak, w podobnej ceni, na ten moment jest do wyboru mieszkania przy Bulgarskiej (4 pasy w kazda strone), w Gluszynie, Luboniu czy przy Krancowej, albo jakies nieustawne klocki, ktore sie ostaly.
Wiekszosc osob na tym forum kupila mieszkanie, bo bylo tansze (z oczywistych nam przyczyn) i mialo dobra lokalizacje.
Nikt mi tego mieszkania nie sfinansuje, wiec niech kazdy sam analizuje czy brać, czy nie.
q4.llll 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Kwi 18, 2016 21:51
Posty: 96
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Gru 15, 2017 15:11    Temat postu: Re: mieszkanie na najwyższym piętrze

Pamiętaj tylko, że niska cena nie bierze się znikąd.
Sprawdź standard wykończenia:

- NA SUFICIE NIE MA TYNKU (chyba nie muszę Ci mówić ile kosztuje wykończenie sufitu w całym mieszkaniu)
- ściany przynajmniej dwa razy będziesz musiał poprawić gładzią po otynkowaniu ich przez dewelopera
- na balkonie nie ma płytek
- brak gniazdek i włączników
- mieszkania na parterze nie posiadają ogrodzonych ogródków
- na własny koszt będzie musiał zakupić skrzynkę pocztową
- wewnątrz mieszkania nie ma parapetów

Wszystko co powyżej wymieniłem u niektórych deweloperów jest w cenie mieszkania!
zoska11 
   

Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Śro Sie 22, 2018 8:48
Posty: 47
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Sie 23, 2018 19:33    Temat postu: Re: mieszkanie na najwyższym piętrze

Ja myślę o mieszkaniu na ostatnim piętrze gdzieś w centrum Poznania, Dzisiaj trafiłam na ten artykuł http://twojewielkopolskie.pl/informacje/uda-ci-sie-kupic-mieszkanie-centrum-poznania-2018-07-13-782 i ceny za metr mnie trochę przeraziły ale nie zrezygnuję. Mieszkanie w centrum, na starówce zawsze było moim marzeniem.
jaareekj 
   

Forumowicz


Wiek: 33
Dołączył: Wto Lut 23, 2016 17:10
Posty: 124
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Sie 24, 2018 12:04    Temat postu: Re: mieszkanie na najwyższym piętrze

q4.llll napisał:
Pamiętaj tylko, że niska cena nie bierze się znikąd.
Sprawdź standard wykończenia:

- NA SUFICIE NIE MA TYNKU (chyba nie muszę Ci mówić ile kosztuje wykończenie sufitu w całym mieszkaniu)
- ściany przynajmniej dwa razy będziesz musiał poprawić gładzią po otynkowaniu ich przez dewelopera
- na balkonie nie ma płytek
- brak gniazdek i włączników
- mieszkania na parterze nie posiadają ogrodzonych ogródków
- na własny koszt będzie musiał zakupić skrzynkę pocztową
- wewnątrz mieszkania nie ma parapetów

Wszystko co powyżej wymieniłem u niektórych deweloperów jest w cenie mieszkania!


Z tym sufitem to chyba trochę pojechałeśSmile Zabrzmiało, jakby to nie wiadomo ile kosztowało, a tymczasem ja za całe mieszkanie (55m2) zapłaciłem 1800zł, co daje dopłatę 33zł do jednego metra kwadratowego.
Dodatkowym atutem mieszkań Murapolu (o czym się nie mówi choć uważam to za dość dużą zaletę) jest wyższy niż standardowo w innych mieszkaniach sufit. Murapol w standardzie daje 2,8m przy czym reszta deweloperów robi 2,7m. Ta różnica jest na prawdę zauważalna i skutkuje optycznie większym pomieszczeniem. Biorąc pod uwagę jeszcze to, że coraz bardziej staje się modny podwieszany sufit (a raczej nigdzie nie jest to standardem - zawsze trzeba to zrobić na własny koszt) to w tym wypadku nie płacimy deweloperowi za niepotrzebne tynkowanie sufitu, a też nie tracimy na wysokości pomieszczenia (bo mamy zapasowe 10cm). Nie chcąc podwieszać sufitu, tynkujemy go za 33zł/m2 i mamy wyższe niż standardowo pomieszczenie!

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pod punktem podwójnych gładzi na ścianach... To już chyba zależy bardziej od jakości kładzionych gładzi? Dlaczego niby jedna warstwa miałaby nie wystarczyć? Jeżeli chodzi o krzywiznę ścian to tutaj akurat Murapol jest na bardzo dobrym poziomie. A przynajmniej tak było w przypadku mojego mieszkania - wszystko było niemalże idealnie proste.

Jeśli chodzi o gniazdka, wyłączniki i parapety to owszem, nie ma ich w standardzie. Jednakże m.in. dzięki temu mieszkanie jest tańsze a chyba każda ze znanych mi osób, która kupowała mieszkanie u jakiegokolwiek innego dewelopera (i miała te rzeczy w standardzie) i tak przy wykańczaniu mieszkania wymieniała je na inne gdyż te w standardzie były wątpliwej jakości/nieładne. W tym momencie dopłacili oni do ceny metra kwadratowego za rzeczy, z których i tak nie skorzystali.

Z resztą się zgodzę aczkolwiek wciąż uważam, że wszystko to co wymieniłeś da się zrobić mniejszym kosztem niż trzeba dopłacić do innych mieszkań.
Nie chcę bronić Murapolu bo w niektórych sytuacjach faktycznie zachował się nie fair, ale też nie ma co przesadzać - na prawdę słyszałem o gorszych sytuacjach na innych osiedlach. Uważam że sama jakość wykonania budynków i użytych materiałów (z czysto budowlanego punktu widzenia) jest na prawdę na niezłym poziomie! Stosunek ceny do jakości za te mieszkania jest bardzo dobrySmile
mali123 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Sob Sty 24, 2015 17:11
Posty: 73
Skąd: poznań

PostWysłany: Pią Sie 24, 2018 13:51    Temat postu: Re: mieszkanie na najwyższym piętrze

Zgadzam się z kolegą wyżej, oglądałem wiele mieszkań zanim zakupiłem mieszkanie w murapol... przykładem bylo mieszkanie które jest na osiedlu obok. Zacznijmy od ceny, za to samo mieszkanie co w murapolu na osiedlu hawelańska zapłacił bym o 50tys więcej, a to dlaczego ? Otóż dlatego, ze klatki schodowe są ladniejsze, gniazdka w mieszkaniu juz były, parapety, płytki na balkonie, na ogródkach ogrodzenie, trawa posadzona. Taka sytuacja miała miejsce w wielu mieszkaniach ktore ogladałem a dla Mnie priorytetem była cena mieszkania a wykonczenie zrobie sobie sam we własnym zakresie i powoli.... Z tego co czytam na opiniach największą zmorą mieszkania na tym osiedlu są na pierwszym miejscu ludzie którzy tam mieszkają a później deweloper... Miejmy tylko nadzieje, ze kiedys sie to zmieni... Aktualnie mieszkam jeszcze na osiedlu Karpia na Naramowicach i mieszka się tu calkiem dobrze aczkolwiek zdażają się takie same przypadki jak na hawelańskiej, smieci przed smietnikiem, mieszkam na parterze to czesto mam pety na ogródku i butelki po wódce, czasem ludzie za głośno imprezuja.... na wiele rzeczy nie mamy wplywu ale trzeba to zwalczać... mam nadzieje, ze na moim przyszłym osiedlu uda nam sie te chamskie zachowania jakoś wytępić... pozdrawiam wszystkich mieszkańców Smile
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama