portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Nowe Winogrady - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowe Winogrady - sprawy osiedlowe » Forum » Etap III
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Etap III

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
rolsky 
   

Początkujacy


Wiek: 32
Dołączył: Wto Sty 16, 2018 16:03
Posty: 8
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Paź 30, 2018 8:08    Temat postu: Re: Etap III

marta6 napisał:
McRace napisał:
marta6 napisał:

We wzorze aneksu i na prospekcie mam datę 6.12.2018 jako oddanie budynku, 31.12.2018 jako oddanie kluczy.
Sami do mnie dzownili dzisiaj, chociaz w sumie ubiegałam się o nowy harmonogram płatnościod początku października.


Kiedy kupowałaś mieszkanie? Bo ja od samego początku umowy deweloperskiej mam 31.12.2018.

W marcu. Przekazanie kluczy miałam na 31.12.2018 ale zakończenie prac budowlanych 10.11.2018.


A czy to nie ma związku właśnie z tą Twoją zmianą harmonogramu? Wówczas konieczny jest aneks do umowy.
Aga0507 
   

Zaglądajacy


Wiek: 37
Dołączył: Czw Maj 25, 2017 19:03
Posty: 12
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Paź 31, 2018 10:25    Temat postu: Re: Etap III

Dzisiaj dzwoniła do mnie Pani z banku, że została wstrzymana wypłata MdM ze względu na opóźnienia w budowie. Jeżeli prace nie zostaną przyspieszone a MdM nie uda się wypłacić w tym roku, pieniądze przepadają. Czy orientujecie się jeżeli byłaby taka sytuacja, że dopłata przepadnie, czy można pociągnąć dewelopera do odpowiedzialności za opóźnienia i przepadek dopłaty?
McRace 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Lip 04, 2018 7:27
Posty: 22
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Paź 31, 2018 10:34    Temat postu: Re: Etap III

Aga0507 napisał:
Dzisiaj dzwoniła do mnie Pani z banku, że została wstrzymana wypłata MdM ze względu na opóźnienia w budowie. Jeżeli prace nie zostaną przyspieszone a MdM nie uda się wypłacić w tym roku, pieniądze przepadają. Czy orientujecie się jeżeli byłaby taka sytuacja, że dopłata przepadnie, czy można pociągnąć dewelopera do odpowiedzialności za opóźnienia i przepadek dopłaty?


Najlepiej dowiedz się w samym programie MdM (czy były podobne sytuacje oraz jak to wyglądało), a dla pewności zasięgnij rady u prawników.
p.niestal 
   

Nowy na forum


Dołączył: Czw Paź 18, 2018 9:15
Posty: 3
Skąd: Gdansk

PostWysłany: Śro Paź 31, 2018 12:00    Temat postu: Re: Etap III

Aga0507 napisał:
Dzisiaj dzwoniła do mnie Pani z banku, że została wstrzymana wypłata MdM ze względu na opóźnienia w budowie. Jeżeli prace nie zostaną przyspieszone a MdM nie uda się wypłacić w tym roku, pieniądze przepadają. Czy orientujecie się jeżeli byłaby taka sytuacja, że dopłata przepadnie, czy można pociągnąć dewelopera do odpowiedzialności za opóźnienia i przepadek dopłaty?


Który budynek C czy D?
Aga0507 
   

Zaglądajacy


Wiek: 37
Dołączył: Czw Maj 25, 2017 19:03
Posty: 12
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Paź 31, 2018 12:26    Temat postu: Re: Etap III

p.niestal napisał:
Aga0507 napisał:
Dzisiaj dzwoniła do mnie Pani z banku, że została wstrzymana wypłata MdM ze względu na opóźnienia w budowie. Jeżeli prace nie zostaną przyspieszone a MdM nie uda się wypłacić w tym roku, pieniądze przepadają. Czy orientujecie się jeżeli byłaby taka sytuacja, że dopłata przepadnie, czy można pociągnąć dewelopera do odpowiedzialności za opóźnienia i przepadek dopłaty?


Który budynek C czy D?


C
p.niestal 
   

Nowy na forum


Dołączył: Czw Paź 18, 2018 9:15
Posty: 3
Skąd: Gdansk

PostWysłany: Śro Paź 31, 2018 12:46    Temat postu: Re: Etap III

Aga0507 napisał:
p.niestal napisał:
Aga0507 napisał:
Dzisiaj dzwoniła do mnie Pani z banku, że została wstrzymana wypłata MdM ze względu na opóźnienia w budowie. Jeżeli prace nie zostaną przyspieszone a MdM nie uda się wypłacić w tym roku, pieniądze przepadają. Czy orientujecie się jeżeli byłaby taka sytuacja, że dopłata przepadnie, czy można pociągnąć dewelopera do odpowiedzialności za opóźnienia i przepadek dopłaty?


Który budynek C czy D?


C


Też mamy w C. A możesz napisać jaki bank oraz kiedy miała być przesłana wypłata za MdM?
Aga0507 
   

Zaglądajacy


Wiek: 37
Dołączył: Czw Maj 25, 2017 19:03
Posty: 12
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Paź 31, 2018 12:50    Temat postu: Re: Etap III

p.niestal napisał:
Aga0507 napisał:
p.niestal napisał:
Aga0507 napisał:
Dzisiaj dzwoniła do mnie Pani z banku, że została wstrzymana wypłata MdM ze względu na opóźnienia w budowie. Jeżeli prace nie zostaną przyspieszone a MdM nie uda się wypłacić w tym roku, pieniądze przepadają. Czy orientujecie się jeżeli byłaby taka sytuacja, że dopłata przepadnie, czy można pociągnąć dewelopera do odpowiedzialności za opóźnienia i przepadek dopłaty?


Który budynek C czy D?


C


Też mamy w C. A możesz napisać jaki bank oraz kiedy miała być przesłana wypłata za MdM?


Bank Pekao S.A. a dopłata miała zostać przekazana 10 listopada
mali123 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Sob Sty 24, 2015 17:11
Posty: 73
Skąd: poznań

PostWysłany: Nie Lis 04, 2018 12:09    Temat postu: Re: Etap III

taka sytuacja 3 listopad


IMG_2595.jpg
 Opis:
2

IMG_2595.jpg





IMG_2594.jpg
 Opis:
1

IMG_2594.jpg


Jarzyna1 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pon Lis 05, 2018 19:15
Posty: 3
Skąd: Poznania

PostWysłany: Pon Lis 05, 2018 19:20    Temat postu: Re: Etap III

Dzień dobry!
Chciałam dać znać, że dzisiaj dostałam mailem prospekt, ze zmianą daty oddania budynku C. Podesłałam prospekt do banku i Pani powiedziała, że ona tego prospektu nie przyjmuje, że wszystkie dokumenty zostały już złożone i że w najbliższą środę zostaje wypłacone dofinansowanie MDM.
Być może komuś z Was ta informacja pomoże w jakikolwiek sposób.

Zastanawiam się co jeszcze z faktem, że na umowie kredytowej napisane mam, że do 31 marca muszę dostarczyć wniosek o wpisanie do hipoteki a ja tego wniosku nie dostarczę.

Mam jeszcze pytanie - czy ktokolwiek z Was dostał odpowiedzi na maile wysyłane na sekretariat@.... ? Dwa tygodnie temu wysłałam maila i cisza.

Pozdrawiam
lukasz_17 
   

Nowy na forum


Dołączył: Sob Gru 16, 2017 16:35
Posty: 3
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lis 05, 2018 19:41    Temat postu: Re: Etap III

Jarzyna1 napisał:
Dzień dobry!
Chciałam dać znać, że dzisiaj dostałam mailem prospekt, ze zmianą daty oddania budynku C. Podesłałam prospekt do banku i Pani powiedziała, że ona tego prospektu nie przyjmuje, że wszystkie dokumenty zostały już złożone i że w najbliższą środę zostaje wypłacone dofinansowanie MDM.
Być może komuś z Was ta informacja pomoże w jakikolwiek sposób.

Zastanawiam się co jeszcze z faktem, że na umowie kredytowej napisane mam, że do 31 marca muszę dostarczyć wniosek o wpisanie do hipoteki a ja tego wniosku nie dostarczę.

Mam jeszcze pytanie - czy ktokolwiek z Was dostał odpowiedzi na maile wysyłane na sekretariat@.... ? Dwa tygodnie temu wysłałam maila i cisza.

Pozdrawiam

Możesz napisać w jakim banku masz kredyt?
Jarzyna1 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pon Lis 05, 2018 19:15
Posty: 3
Skąd: Poznania

PostWysłany: Wto Lis 06, 2018 18:59    Temat postu: Re: Etap III

lukasz_17 napisał:
Jarzyna1 napisał:
Dzień dobry!
Chciałam dać znać, że dzisiaj dostałam mailem prospekt, ze zmianą daty oddania budynku C. Podesłałam prospekt do banku i Pani powiedziała, że ona tego prospektu nie przyjmuje, że wszystkie dokumenty zostały już złożone i że w najbliższą środę zostaje wypłacone dofinansowanie MDM.
Być może komuś z Was ta informacja pomoże w jakikolwiek sposób.

Zastanawiam się co jeszcze z faktem, że na umowie kredytowej napisane mam, że do 31 marca muszę dostarczyć wniosek o wpisanie do hipoteki a ja tego wniosku nie dostarczę.

Mam jeszcze pytanie - czy ktokolwiek z Was dostał odpowiedzi na maile wysyłane na sekretariat@.... ? Dwa tygodnie temu wysłałam maila i cisza.

Pozdrawiam

Możesz napisać w jakim banku masz kredyt?


PKO BP
Tuptup8 
   

Nowy na forum


Wiek: 33
Dołączył: Śro Paź 17, 2018 19:51
Posty: 4
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Lis 07, 2018 15:54    Temat postu: Re: Etap III

Dziwnym trafem zawsze przed terminem wypłaty kolejnej transzy biuro dewelopera nagle milczy i nie odpowiada. Też tak miałam, gdy prosiłam o nowy harmonogram do banku. Biuro dopiero nawiazało ze mną kontakt po wypłaceniu przez bank transzy (to byla przedostatnia transza). Żałuję, że nie zleciłam ustnie w banku wstrzymania transzy, bo tak można jak się później dowiedzialam.
Wszyscy Państwo, którzy nie otrzymaliście nowego harmonogramu od biura możecie wstrzymać wypłatę ostatniej transzy ustnie w swoim banku i zaznaczyć, że jesteście w trakcie zalatwiania u dewdlopera aneksu do umowy. Uchroni to Was przed płaceniem powięjszonej raty kredytu do końca marca o kolejną transzę. Dotyczy bud. C.
Albinarr 
   

Nowy na forum


Wiek: 30
Dołączył: Pią Lis 09, 2018 19:43
Posty: 2
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Lis 09, 2018 19:48    Temat postu: Re: Etap III

Cześć,
Śledzę forum dosyć długo. Lecz widzę że nie tylko mnie murapol ignoruje. Czy ktoś z Was dostał jakieś informacje co do terminu oddania budynku C1(cześć bliżej wordu)? Podczas rozmowy z Panią z murapola usłyszałem że nie ma nowego harmonogramu i płatności zgodne z umową deweloperską. Ostatnia transza poszła a informacji o oddaniu jak nie było tak nie ma. Maile pisane do sekretariatu jak i do Pani która była moja "opiekunka".
Aga0507 
   

Zaglądajacy


Wiek: 37
Dołączył: Czw Maj 25, 2017 19:03
Posty: 12
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Lis 10, 2018 10:29    Temat postu: Re: Etap III

Albinarr napisał:
Cześć,
Śledzę forum dosyć długo. Lecz widzę że nie tylko mnie murapol ignoruje. Czy ktoś z Was dostał jakieś informacje co do terminu oddania budynku C1(cześć bliżej wordu)? Podczas rozmowy z Panią z murapola usłyszałem że nie ma nowego harmonogramu i płatności zgodne z umową deweloperską. Ostatnia transza poszła a informacji o oddaniu jak nie było tak nie ma. Maile pisane do sekretariatu jak i do Pani która była moja "opiekunka".


Cześć, do mnie dzwonił Pan z Murapolu i przesłał mi mailem nowy prospekt. Zakończenie prac w budynku C przewidywane jest do 31.03.2019 r. , a przeniesienie własności do 26.04.2019 r.
mali123 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Sob Sty 24, 2015 17:11
Posty: 73
Skąd: poznań

PostWysłany: Sob Lis 10, 2018 12:14    Temat postu: Re: Etap III

Do mnie tez dzwonili z murapolu i przesłali nowy prospekt ... aczkolwiek w banku powiedziec ze będzie potrzebny tez aneks do umowy deweloperskiej bo tam nadal widnieje stara data oddania budynku
Odpowiedz do tematu Strona 18 z 20 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama