portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Nowe Winogrady - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowe Winogrady - sprawy osiedlowe » Forum » Etap III
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Etap III

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 18, 19, 20    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
paszczak26 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Pią Sty 05, 2018 9:28
Posty: 21
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Lip 12, 2018 11:53    Temat postu: Re: Etap III

Do POznanczyk : "Czy ktos orientowal sie w sprawie ewentualnych opoznien w oddaniu etapu 3? Rzekomy termin zakonczenia prac to koniec listopada, a oddania kluczy do konca grudnia, co wydaje sie dosc krotkim terminem miedzy zakonczeniem prac a oddaniem do uzytku Smile Pozdrawiam"

Obecnie jest opóźnienie o miesiąc. Musiałem wystąpić do Murapolu o pismo zmieniające harmonogram płatności transz i zanieść do mojego Banku. Bank wcześniej stwierdził, że procentowy postęp prac nie jest taki jak w harmonogramie który otrzymałem na samym początku przez co nie wypłacił Murapolowi transzy i domagał się od nich nowego harmonogramu.

Pan z Murapolu zarzeka się, że do końca grudnia odda klucze do mieszkań Very Happy
hawel93 
   

Bywalec


Wiek: 31
Dołączył: Pon Paź 09, 2017 11:57
Posty: 26
Skąd: poznań

PostWysłany: Czw Lip 12, 2018 15:53    Temat postu: Re: Etap III

Naprawdę nie radzę łudzić się, że opóźnienie będzie trwało miesiąc...

Podczas budowy drugiego etapu w okolicach maja/czerwca nie budowie nie znajdowały się dźwigi, do bloku można było wejść, co prawda klatki nie były wykończone, ale powoli zakładane były barierki na balkonach, na elewacji były rusztowania, prowadzone były działania związane z wykończeniem a nie budową bloku. Tutaj sytuacja na III etapie wygląda o wiele gorzej.

A na II etapie klucze do ostatniej klatki wydawane były w okolicach listopada/grudnia.
To co mówią w murapolu w biurze nijak ma się do rzeczywistości. Myślę, że lepiej uzbroić się w cierpliowość i być przygotowanym na o wiele dłuższe opóźnienia.....
paszczak26 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Pią Sty 05, 2018 9:28
Posty: 21
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Lip 12, 2018 19:10    Temat postu: Re: Etap III

Z ciekawości w którym miesiącu i roku rozpoczęła sie budowa II etapu?
adrdem95 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Sty 24, 2018 15:59
Posty: 30
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Lip 19, 2018 11:36    Temat postu: Re: Etap III

Czy ktoś się orientuje czy jest możliwość wejścia na budowę (do mieszkania) w trakcie budowy ? Pytam ponieważ prawdopodobnie będę chciał zrezygnować z jednej ścianki działowej i chciałbym rzucić okiem jak to mieskznaie w rzeczywistości będzie wyglądać bo wiadomo jak to z tymi planami... nie ma to jak się widzi na żywo.
I pytanie jeszcze jedno zauważyłem, ze są wstawiane okna jakiejś małe, czy ktoś w ogóle widział wizualizacje, projekt 3 etapu ? Bo w biurze wciskali tylko zdjęcia z 2 etapu...jak dla mnie to był jakiś zakup kota w worku bo nawet nie wiadomo jak to do końca bedize wyglądać.

Pozdrawiam
mali123 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Sob Sty 24, 2015 17:11
Posty: 73
Skąd: poznań

PostWysłany: Czw Lip 19, 2018 12:03    Temat postu: Re: Etap III

adrdem95 napisał:
Czy ktoś się orientuje czy jest możliwość wejścia na budowę (do mieszkania) w trakcie budowy ? Pytam ponieważ prawdopodobnie będę chciał zrezygnować z jednej ścianki działowej i chciałbym rzucić okiem jak to mieskznaie w rzeczywistości będzie wyglądać bo wiadomo jak to z tymi planami... nie ma to jak się widzi na żywo.
I pytanie jeszcze jedno zauważyłem, ze są wstawiane okna jakiejś małe, czy ktoś w ogóle widział wizualizacje, projekt 3 etapu ? Bo w biurze wciskali tylko zdjęcia z 2 etapu...jak dla mnie to był jakiś zakup kota w worku bo nawet nie wiadomo jak to do końca bedize wyglądać.

Pozdrawiam


Witam,
Bedzie zapewne taka mozliwość ale jeszcze za wczesnie na to, jesli chodzi o ścianki to jezeli nie zglosiles w ciagu 14 od podpisania umowy jakichkolwiek zmian w ukladzie mieszkania to oni Ci juz tego nie zrobia, bedzie trzeba zrobic to na wlasna reke po wprowadzeniu sie (przyczym jezeli cos uszkodzisz to juz nie bedzie obejmowalo to gwarancji na mieszkanie) . W sprawie okien to rzeczywiscie roznia sie od tych w 2 etapie, okna dzielone są na pół , w 2 etapie góra jest wieksza od dołu a w 3 jest odwrotnie. NIewiem skad takie cos ale prawdopodobnie nie produkuja juz takich samych okien jak w etapie 2. Za to drzwi na balkon bedą najprawdopodobnie bez srodkowego łączenia co akurat na plus Smile ja bylem przed podpisaniem umowy w mieszkaniu pokazowym w etapie 2 wiec mniej wiecej wiem jak to bedzie wygladac.
gorzkakawa 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Pią Lip 01, 2016 11:48
Posty: 99
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Lip 22, 2018 20:43    Temat postu: Re: Etap III

adrdem95 napisał:
Czy ktoś się orientuje czy jest możliwość wejścia na budowę (do mieszkania) w trakcie budowy ?


Nas w 2 etapie wpuszczono, ale były wszystkie okna w budynku. Warunkiem było przyjście w pełnym obuwiu i założenie kasku. Oglądaliśmy tak kilka mieszkań.

Jeśli chodzi o okna, to radzę zwrócić uwagę na utrudnienie w ich myciu z zewnątrz. U nas obecnie sprawdza się myjka teleskopowa, ale ja ledwo sięgam do dolnej granicy okna Wink
roma241 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Pon Mar 20, 2017 23:20
Posty: 63
Skąd: Leszno,Poznań

PostWysłany: Nie Lip 22, 2018 23:33    Temat postu: Re: Etap III

POznanczyk napisał:
Czy ktos orientowal sie w sprawie ewentualnych opoznien w oddaniu etapu 3? Rzekomy termin zakonczenia prac to koniec listopada, a oddania kluczy do konca grudnia, co wydaje sie dosc krotkim terminem miedzy zakonczeniem prac a oddaniem do uzytku Smile Pozdrawiam


Nie oddadzą Wam kluczy w grudniu,bo normalka sa opoznienia. Co z tego ze postawia budynek,wykonczenie,posadzki itp tez musza zrobic. My mielismy sytuacje ze bank nam 2 razy cofnal wyplate mdm przez dewelopera-wlasnie z powodu opoznien. Za 3 razem sie udalo bo budynek i mieszkanie bylo w odpowiednim stanie do uzytkowania. Takze liczcie ze marzec conajmniej
adrdem95 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Sty 24, 2018 15:59
Posty: 30
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Lip 26, 2018 22:53    Temat postu: Re: Etap III

26.07


F52E28F9-327C-4CE3-B898-D98B61677134.jpeg

F52E28F9-327C-4CE3-B898-D98B61677134.jpeg


mali123 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Sob Sty 24, 2015 17:11
Posty: 73
Skąd: poznań

PostWysłany: Pon Lip 30, 2018 11:08    Temat postu: Re: Etap III

Smile


IMG_1528.JPG
 Opis:
30.07

IMG_1528.JPG


mali123 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Sob Sty 24, 2015 17:11
Posty: 73
Skąd: poznań

PostWysłany: Pon Lip 30, 2018 11:10    Temat postu: Re: Etap III

Smile
Bloki juz prawie stoją w całości, teraz maja pół roku na wykończenie... ciekawe czy im sie uda...



IMG_1529.JPG
 Opis:
:)

IMG_1529.JPG


staniu 
   

Nowy na forum


Wiek: 56
Dołączył: Nie Sie 12, 2018 20:00
Posty: 4
Skąd: Poznania

PostWysłany: Nie Sie 12, 2018 22:50    Temat postu: Re: Etap III

Z niepokojem zauważyłem , że wentylacja garażu podziemnego jest bardzo blisko budynku . Czy z czerpni (bo chyba tak to się nazywa) wydobywa się zapach spalin ?
nomenomen 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Kwi 16, 2018 22:47
Posty: 11
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Sie 12, 2018 23:29    Temat postu: Re: Etap III

czy mógłby ktoś wstawić fotki z budowy ? Wink
McRace 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Lip 04, 2018 7:27
Posty: 22
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sie 13, 2018 10:58    Temat postu: Re: Etap III

Orientacyjnie chciałem zapytać, ile osób na forum jest właścicielami mieszkań z budynku D? Smile
adrdem95 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Sty 24, 2018 15:59
Posty: 30
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sie 13, 2018 14:59    Temat postu: Re: Etap III

McRace napisał:
Orientacyjnie chciałem zapytać, ile osób na forum jest właścicielami mieszkań z budynku D? Smile


Ja Wink
staniu 
   

Nowy na forum


Wiek: 56
Dołączył: Nie Sie 12, 2018 20:00
Posty: 4
Skąd: Poznania

PostWysłany: Śro Sie 15, 2018 19:47    Temat postu: Re: Etap III

Teren rekreacji zamienia się w teren III wojny z bunkrami - to chyba jakiś żart !!!


5F011406-F82B-4667-AC7A-9CF0C1AC8F5C.jpeg

5F011406-F82B-4667-AC7A-9CF0C1AC8F5C.jpeg


Odpowiedz do tematu Strona 10 z 20 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 18, 19, 20    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama