portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Nowe Winogrady - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowe Winogrady - sprawy osiedlowe » Forum » Etap III
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Etap III

Idź do strony 1, 2, 3 ... 18, 19, 20    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
prada85 
   

Zaglądajacy


Wiek: 38
Dołączył: Czw Maj 25, 2017 11:15
Posty: 23
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Maj 25, 2017 11:52    Temat postu: Etap III

Witajcie Smile

Zapraszam do zapoznania się i rozmów wszystkich nowych lokatorów 3 etapu.Pierwsze zapewnienia oddania bloku to październik 2018r.
Sąsiadka z budynku C Smile
Aga0507 
   

Zaglądajacy


Wiek: 37
Dołączył: Czw Maj 25, 2017 19:03
Posty: 12
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Maj 25, 2017 19:11    Temat postu: Re: Etap III

Hej Smile Ja również kupiłam mieszkanie w 3 etapie. Mam nadzieję, że nie będzie dużych opóźnień w oddaniu budynku. Pozdrawiam
roma241 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Pon Mar 20, 2017 23:20
Posty: 63
Skąd: Leszno,Poznań

PostWysłany: Wto Maj 30, 2017 7:42    Temat postu: Re: Etap III

Dziewczyny - raczej przygotujcie się że blok oddadzą z 5-6 miesięcznym opóźnieniem. Mieszkam w 2 etapie i nam jak kupowaliśmy w zeszłym roku mieszkanie (w marcu) mówili że oddadzą w czerwcu, potem im bliżej czerwca to słyszeliśmy koniec lipca-początek sierpnia, a w ostateczności wyszło że w październiku nasze mieszkanie nam wydali (klatka c). Więc biorąc pod uwagę fakt, że 2 blok powstawał w 2 lata (wg aktu notarialnego) to 3 etap w rok też nie powstanie. Więc nie chcę Was straszyć, ale nastawcie się na 2019 rok jakoś maj-czerwiec. Będzie Wam łatwiej znosić ich opóźnienia...
Aga0507 
   

Zaglądajacy


Wiek: 37
Dołączył: Czw Maj 25, 2017 19:03
Posty: 12
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Maj 30, 2017 18:26    Temat postu: Re: Etap III

Roma241 dzięki za informację, tak właśnie się nastawiam że mogą być opóźnienia Sad A mam jeszcze pytanie czy warto korzystać o opcji wykończenia mieszkania proponowanych przez dewelopera czy korzystniej szukać kogoś na własną rękę?
jaareekj 
   

Forumowicz


Wiek: 33
Dołączył: Wto Lut 23, 2016 17:10
Posty: 124
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Maj 31, 2017 17:20    Temat postu: Re: Etap III

Aga0507 napisał:
Roma241 dzięki za informację, tak właśnie się nastawiam że mogą być opóźnienia Sad A mam jeszcze pytanie czy warto korzystać o opcji wykończenia mieszkania proponowanych przez dewelopera czy korzystniej szukać kogoś na własną rękę?

Jeżeli jesteś zainteresowana gotowym wykończeniem w danym standardzie, w końcowej cenie podawanej za m2 wykończenia mieszkania, to myślę że można skorzystać z tych opcji, które proponuje deweloper.
Taniej (i wg mnie lepiej) wyjdzie znalezienie dobrych fachowców (niekoniecznie jednej ekipy do wszystkiego) i ustalenie z nim konkretnych zakresów prac w konkretnej cenie. Przykładowo położenie paneli w pokojach, położenie płytek w łazience, wykonanie gładzi i pomalowanie ścian itp. - każda rzecz z osobna. Wtedy na pewno wyjdzie taniej, będziesz miała nad tym lepszą kontrolę, no ale zdecydowanie będzie to od Ciebie wymagać trochę większego wkładu czasowegoSmile

Osobiście mogę Ci polecić super ekipę ojciec+syn, którzy u mnie wykonali większość prac wykończeniowych a jakość wykonania jest na prawdę super! Sam zespół też bardzo w porządku i przede wszystkim godny zaufania. Warto jednak skontaktować się z nimi odpowiednio wcześniej (nawet z rocznym wyprzedzeniem) i umówić mniej więcej termin, w jakim powinni się spodziewać zlecenia roboty. W innym przypadku może nie być tak łatwo, gdyż mają spore obłożenie w zleceniach. Zresztą domyślam się, że to samo tyczy się innych dobrych ekip budowlano/wykończeniowychSmile
Aga0507 
   

Zaglądajacy


Wiek: 37
Dołączył: Czw Maj 25, 2017 19:03
Posty: 12
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Maj 31, 2017 17:56    Temat postu: Re: Etap III

jaareekj napisał:
Aga0507 napisał:
Roma241 dzięki za informację, tak właśnie się nastawiam że mogą być opóźnienia Sad A mam jeszcze pytanie czy warto korzystać o opcji wykończenia mieszkania proponowanych przez dewelopera czy korzystniej szukać kogoś na własną rękę?

Jeżeli jesteś zainteresowana gotowym wykończeniem w danym standardzie, w końcowej cenie podawanej za m2 wykończenia mieszkania, to myślę że można skorzystać z tych opcji, które proponuje deweloper.
Taniej (i wg mnie lepiej) wyjdzie znalezienie dobrych fachowców (niekoniecznie jednej ekipy do wszystkiego) i ustalenie z nim konkretnych zakresów prac w konkretnej cenie. Przykładowo położenie paneli w pokojach, położenie płytek w łazience, wykonanie gładzi i pomalowanie ścian itp. - każda rzecz z osobna. Wtedy na pewno wyjdzie taniej, będziesz miała nad tym lepszą kontrolę, no ale zdecydowanie będzie to od Ciebie wymagać trochę większego wkładu czasowegoSmile

Osobiście mogę Ci polecić super ekipę ojciec+syn, którzy u mnie wykonali większość prac wykończeniowych a jakość wykonania jest na prawdę super! Sam zespół też bardzo w porządku i przede wszystkim godny zaufania. Warto jednak skontaktować się z nimi odpowiednio wcześniej (nawet z rocznym wyprzedzeniem) i umówić mniej więcej termin, w jakim powinni się spodziewać zlecenia roboty. W innym przypadku może nie być tak łatwo, gdyż mają spore obłożenie w zleceniach. Zresztą domyślam się, że to samo tyczy się innych dobrych ekip budowlano/wykończeniowychSmile


Dziękuję za odpowiedź, jeszcze jest trochę czasu więc zastanowię się i ewentualnie odezwę w sprawie ekipy.
roma241 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Pon Mar 20, 2017 23:20
Posty: 63
Skąd: Leszno,Poznań

PostWysłany: Sob Cze 03, 2017 22:37    Temat postu: Re: Etap III

U nas byla ekipa nagrana juz w marcu. Potem sie oazalo ze syn wlasciciela mieszka w tym naszym bloku. U nas remont zajal ok 3 tygodnie-wszedzie sufity podwieszane,w lazience plytki i montaz armatury,malowanie,szpachlowanie i wszedzie panele no i montaz kuchni i karnisze z lampami. Wpisz sobie w google barszczewski remonty i bedziesz miala strone. Ekipa w porzadku-do sufitow i montazu kuchni bylo ich 5-6, a potem 2-4. Cennik na stronie tez jest i jak cos to pytaj i ustawiaj termin bo sa rozchytywani.
prada85 
   

Zaglądajacy


Wiek: 38
Dołączył: Czw Maj 25, 2017 11:15
Posty: 23
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Cze 04, 2017 12:14    Temat postu: Re: Etap III

roma241 , dzięki że napisałaś o opóźnieniach w oddaniu lokali,jestem na to przygotowana, chociaż już tuptam nóżkami z niecierpliwością ,kiedy wparuję do mieszkania Very Happy

Niedługo podeślę foty etapu III ( choć tam jeszcze nic nie ma ),ale mieszkam obecnie na Kosmonautów i mam rzut beretem na inspekcje Razz
Nawet historyczne dziury muszą być !
prada85 
   

Zaglądajacy


Wiek: 38
Dołączył: Czw Maj 25, 2017 11:15
Posty: 23
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Cze 04, 2017 12:57    Temat postu: Re: Etap III

Czy możecie mi powiedzieć, jak wygląda sprawa z komórkami lokatorskimi?
Słyszałam,że są w wielkościach od 2 do 6m2 w cenie 3tys za m2.
Jedne są na podziemnych parkingach a część bezpośrednio przy klatkach schodowych.
Ktoś z Was wykupił taką komórkę? Jeśli tak, podzielcie się proszę opinią, czy są funkcjonalne, jak wykończone, za focię przykładowego zagospodarowania z metrażem komórki też będę wdzięczna Smile

Iza
roma241 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Pon Mar 20, 2017 23:20
Posty: 63
Skąd: Leszno,Poznań

PostWysłany: Pon Cze 05, 2017 15:44    Temat postu: Re: Etap III

Komórki lokatorskie w 2 etapie (jak my kupowalismy m) kosztowaly 25 tys i bylo ich chyba do 10 maksymalnie. W naszym etapie sa umiejscowione na pewno na parkingu podziemnym,ale idac z windy na podziemny też widze w korytarzu kilka drzwi wiec kto wie czy to tez nie te "piwnice". My nie posiadamy takowej komorki,miescimy wszystko w mieszkaniu ale nasz blok w kwietniu albo w maju przez innych wspollokatorow byl zalany i na wjezdzie i w innych miejscach. Bylo nawet przy schodach wiec mysle ze wlasciciele tych komorek szczesliwi wtedy nie byli jezeli ich zalalo. Jezeli chodzi o doplate mdm to pilnujcie terminow zeby nie miec problemow.
jaareekj 
   

Forumowicz


Wiek: 33
Dołączył: Wto Lut 23, 2016 17:10
Posty: 124
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Cze 05, 2017 18:59    Temat postu: Re: Etap III

roma241 napisał:
Komórki lokatorskie w 2 etapie (jak my kupowalismy m) kosztowaly 25 tys i bylo ich chyba do 10 maksymalnie. W naszym etapie sa umiejscowione na pewno na parkingu podziemnym,ale idac z windy na podziemny też widze w korytarzu kilka drzwi wiec kto wie czy to tez nie te "piwnice". My nie posiadamy takowej komorki,miescimy wszystko w mieszkaniu ale nasz blok w kwietniu albo w maju przez innych wspollokatorow byl zalany i na wjezdzie i w innych miejscach. Bylo nawet przy schodach wiec mysle ze wlasciciele tych komorek szczesliwi wtedy nie byli jezeli ich zalalo. Jezeli chodzi o doplate mdm to pilnujcie terminow zeby nie miec problemow.

Skąd taka informacja o cenie komórki? Nie pomyliłaś czasem ceny komórki z ceną miejsca parkingowego w hali garażowej?

prada85 napisał:
Czy możecie mi powiedzieć, jak wygląda sprawa z komórkami lokatorskimi?
Słyszałam,że są w wielkościach od 2 do 6m2 w cenie 3tys za m2.
Jedne są na podziemnych parkingach a część bezpośrednio przy klatkach schodowych.
Ktoś z Was wykupił taką komórkę? Jeśli tak, podzielcie się proszę opinią, czy są funkcjonalne, jak wykończone, za focię przykładowego zagospodarowania z metrażem komórki też będę wdzięczna Smile

Iza

Ja zakupiłem komórkę w drugim etapie, w klatce E na parterze. Ze względu na wspomniane przez roma241 zastoje wody w hali garażowej uważam, że był to lepszy wybór niż kupno takiej komórki na poziomie hali.
Ma około 3m2 i jest wykończona całkiem nieźle, jak na komórkę lokatorską - posiada normalne drzwi z zamkiem patentowym i ścianki z gazobetonu (pod sufitem z otworami wentylacyjnymi). Niestety, ale w samej komórce nie ma oświetlenia ani gniazdka z prądem. Nie jest to duża wada, bo zawsze można sobie zamontować jakąś lampkę ledową na baterieSmile.
Wysokość około 3m (więc dość wysokie!) i zdecydowanie warto kupić taką komórkę! Przydaje się chociażby na rzeczy budowlane pozostałe po wykończeniu mieszkania.
W hali garażowej występują dwa rodzaje komórek lokatorskich. Jedne są w rogu hali, murowane (tak jak te w klatce E) a drugie są po prostu wygrodzonymi boksami, z siatki drucianej - przez co są całkowicie transparentne dla każdej osoby znajdującej się w hali garażowej.
roma241 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Pon Mar 20, 2017 23:20
Posty: 63
Skąd: Leszno,Poznań

PostWysłany: Pon Cze 05, 2017 20:26    Temat postu: Re: Etap III

Cena ktora podalam byla ceną podaną nam przez dewelopera,ale równie dobrze mogli te cene obnizyc. Wiem że np.obniżyli cene miejsc parkingu podziemnego-ci co kupowali pierwsi mieli inna cene aniźeli my ktorzy kupili ostatnie miejsce. Nasz sąsiad jak dobrze nam powiedzial za miejsce placil 8 tys a my 5 tys,a cena poczatkowa wtedy jak murapol jam mowil to bylo 12 tys.Ale to wszystkie ceny mogly byc cenami zawyzonymi przez dewelopera
prada85 
   

Zaglądajacy


Wiek: 38
Dołączył: Czw Maj 25, 2017 11:15
Posty: 23
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Cze 06, 2017 18:17    Temat postu: Re: Etap III

Pierwotną cenę za parking jaką usłyszałam to 24 tyś. Powiedziałam, żeby mi przygotowali rozsądną cenę mieszkania z parkingiem bo tak czy siak potrzebuję. Z 24 tyś zrobiło się 5 tyś.

A musieliście odprowadzić PCC ? Bo podobno kupujący nie ma u nich takiej opłaty bo wliczają to w swoją watowską fakturę.
prada85 
   

Zaglądajacy


Wiek: 38
Dołączył: Czw Maj 25, 2017 11:15
Posty: 23
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Cze 06, 2017 18:29    Temat postu: Re: Etap III

jaareekj , ja na pewno wezmę taką komórkę lokatorską i właśnie myślałam o takiej na parterze,nie w hali. Fajnie że są wysokie to duuuży plus! Super
Tylko zmartwiłeś mnie brakiem światła.... Wstyd
A wiesz może, czy istnieje możliwość poproszenia ich o montaż elektryki?

W zamyśle mam opcję stworzenia tam ala garderoby na różne pierdy ( ciuchy,namiot, wędki, narty, jakieś sezonowe ciuchy ect) żeby nie zagracać mieszkania za dużą ilością komandorów.Dlatego dobre oświetlenie jak najbardziej by mi się przydało Rolling Eyes
roma241 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Pon Mar 20, 2017 23:20
Posty: 63
Skąd: Leszno,Poznań

PostWysłany: Wto Cze 06, 2017 19:08    Temat postu: Re: Etap III

PCC w przypadku naszego banku my odprowadzaliśmy- to był koszt 14 zł,a mamy kredyt w pekao. Wiem, że sąsiedzi mają kredyt w wbk i niczego takiego nie załatwiali. Ale to dopiero opłacacie po tym, jak już wam przeniosą własność -nam bank wszystko szykował-nawet ten papierek. I opłacałam go na Gronowej
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 20 Idź do strony 1, 2, 3 ... 18, 19, 20    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama