portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Nowe Winogrady - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowe Winogrady - sprawy osiedlowe » Forum » II Etap
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

II Etap

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... , 25, 26, 27    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
DobrzySasiedzi 
   

Zaglądajacy


Wiek: 40
Dołączył: Nie Lis 19, 2017 12:27
Posty: 20
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Maj 08, 2018 15:35    Temat postu: Re: II Etap

lokatorhawel napisał:
Jeśli jeszcze ktoś jest zainteresowany...
Odpowiedź dotycząca lecącego sufitu w pomieszczeniu na śmieci na II etapie:

"Dzień dobry,

W sobotę był konserwator i zabezpieczył odpadający sufit. W poniedziałek dział budowy dewelopera usunął resztki materiału z posadzki śmietnika. Jeśli chodzi o kwestie reklamacyjne, to zarówno poprzednim razem jak i teraz, niezwłocznie wysłaliśmy reklamacje do dewelopera. Niestety, deweloper nie podejmuje się naprawy sufitu. Kilkukrotnie otrzymywaliśmy informacje słowne od kierownik budowy że jest firma która to naprawi, jednak do dnia dzisiejszego nikt tego nie zrobi"

WZN KOLEJNY RAZ POKAZUJE ŻE RACZEJ NAM NIE POMOŻE...
MURAPOL ŻE MA NAS W DUPIE...

Czy jest jeszcze chęć zmiany zarządcy, czy raczej już większość się pogodziła z tym co się dzieje?



Jak najbardziej podzielam zdanie że należy zmienić zarządce w miarę możliwości szybko bo wszystkie sprawy toczą się jak byśmy żyli w czasach średniowiecznych... albo nie toczą się wcale
q4.llll 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Kwi 18, 2016 21:51
Posty: 96
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Maj 08, 2018 20:58    Temat postu: Re: II Etap

Przecież to było oczywiste, że po spotkaniu WZN praktycznie przestanie działać w naszym interesie. Ich aktywność będzie widoczna dopiero przed kolejnym spotkaniem, czyli w lutym/marcu 2019.

I jeszcze ta zapewnienie słowne od kierownika budowy, że naprawią sufit Very Happy
Przecież słowo dewelopera jest kompletnie nic nie warte!
Od roku ten temat nie został załatwiony a przecież komuś może ten sufit spać na głowę! Bezpieczeństwo dla dewelopera nie jest istotne, liczy się tylko kasa!
lokatorhawel 
   

Stały bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Nie Mar 11, 2018 23:26
Posty: 50
Skąd: poznan

PostWysłany: Wto Maj 08, 2018 22:28    Temat postu: Re: II Etap

Pofatygowalem się dzisiaj do biura Murapolu. O walacym się suficie uszlyszeli pierwszy raz w poniedziałek 7-05-18. Mimo że część sufitu walilo się już kilka miesięcy temu. Murapol by zdziwiony.

Poruszyłem kwestie wykończenia a w zasadzie jego braku do hali garażowej i przedstawiciel Murapolu stwierdził że takowej reklamacji nikt nie zgłaszał, przyznając rację że jest on wykonany niezgodnie ze sztuką budowlaną. Różnica jest widoczna gołym okiem i tu Noe trzeba być specjalista. Brak oświetlenia oznakowania i ryflowania podjazdu.

Jedno jest pewne.... Wzn działa opieszale a Murapol twierdzi że nic nie wiem o usterkach....

Czy jest w ogóle jakaś prawna podstawa do tego aby zmienić zarządcę?
nowewinogrady 
   

Stały bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Nie Wrz 10, 2017 20:48
Posty: 71
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Maj 09, 2018 14:59    Temat postu: Re: II Etap

Może odwiedźmy wspólnie zarządcę w biurze i wtedy będzie inna rozmowa. Termin i godzinę ustalimy poza forum 🙂
mali123 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Sob Sty 24, 2015 17:11
Posty: 73
Skąd: poznań

PostWysłany: Śro Maj 09, 2018 17:55    Temat postu: Re: II Etap

Czy ktoś się orientuje czy jakiś pracownik murapolu kupił mieszkanie na hawelańskiej ??
nowewinogrady 
   

Stały bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Nie Wrz 10, 2017 20:48
Posty: 71
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Maj 09, 2018 18:00    Temat postu: Re: II Etap

Wiem o conajmniej 2 😑
lokatorhawel 
   

Stały bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Nie Mar 11, 2018 23:26
Posty: 50
Skąd: poznan

PostWysłany: Śro Maj 09, 2018 21:45    Temat postu: Re: II Etap

Patrząc na opieszałość wzn może i to na nich nie zrobić wrażenia.
Ale jasne trzeba walczyć i pewnie powinniśmy się przejść. Jestem za.

Konieczne jest abysny działali w jak największej liczbie.
DobrzySasiedzi 
   

Zaglądajacy


Wiek: 40
Dołączył: Nie Lis 19, 2017 12:27
Posty: 20
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Maj 11, 2018 22:39    Temat postu: Re: II Etap

Jak byście mi to z głowy wyjeli bo też mam zamiar się przejśc do WZNu
Mi się krew gotuje jak to wszystko widzę i znając podejscie WZN do spraw to już wiem co powiedzą...
Proszę tylko dać znać kiedy i idziemy
Jeśli ktoś jest jeszcze chętny to zapraszam
mali123 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Sob Sty 24, 2015 17:11
Posty: 73
Skąd: poznań

PostWysłany: Pią Maj 11, 2018 23:05    Temat postu: Re: II Etap

Czy jest na tym forum ktoś z mieszkania z etapu 1 ?
lokatorhawel 
   

Stały bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Nie Mar 11, 2018 23:26
Posty: 50
Skąd: poznan

PostWysłany: Sob Maj 12, 2018 19:44    Temat postu: Re: II Etap

Najlepiej byłoby zebrać wszystkie maile, informacje, odpowiedzi jakie otrzymujemy lub nie w konkretnych sprawach od wzn. Z taką podstawą na "papierze" można się przejść.
Poza tym wszystkie sprawy które nie były zgłaszane (nie wiem czy takie są) a są ewidentnym błędem dewelopera lub wzn.

Cały czas w powietrzu wiszą... Tereny zielone, walacy się sufit, brak kamer, ekipa NIE sprzątająca....
MarcinNW 
   

Bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Pon Wrz 25, 2017 10:29
Posty: 43
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Maj 13, 2018 17:53    Temat postu: Re: II Etap

Witam
Powiem Wam, że czytając ostatnio ten wątek stwierdzam, że "korwa"
dla bandy oszołomów, śmieciarzy, syfiarzy, leniwców i "zwisa mi tu" nie warto już nic robić. Dosłownie kilku obywatelom/obywatelkom zależy żeby coś tu było. Widać po obecności na zebraniu, po zbieranych głosach w ważnych dla nas sprawch jakie jest zaangażowanie. Brawo dla "ogródkowiczów", którzy potrafili się skrzyknać i załatwić sobie sprawę. Można można.
Prawda jest taka, że WZN nic więcej nie może zrobić legalnie jak tylko pozbieranie cesji i pozew. Osobiście uważam, że można było naprawić kilka rzeczy "wykonastwem zastępczym" i wystawić FV, a później się sądzić o zwrot kosztów. Apropo cesji, jesli osoby które tego nie zrobią , będą kórwa dokładać się z własnej kieszeni!!! więc ruszyć dupy i przesyłać cesje bo tylko w ten sposób może powstać pozew przeciwko deweloperowi. Pozew nie o reklamacje bo to i tak mają w dupie, ale o odszkodowanie. Deweloper pewnie naprawi sufit, ale dopiero jak będą mieli na 3 etapie wykonawce od np. ociepleń, teraz mają to w dupie, chyba że komuś na łep spadnie sufit to bedzie prokurator.
Na marginesie jaki leniwiec zostawia butelki przy drzwiach do hali na 6D, buteleczki po cisowiance porozstaiwane po kaloryferach? rozlane soczki, kupy po trawnikach, wory ze śmieciami przy drzwiach do śmietnika i wiele wiele innego. Ludzie ogarnijcie się to nie boli!!!
Dlaczego na 250 mieszkań tylko kilku osobnikom zależy????
Andrzej-S 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Cze 19, 2017 15:16
Posty: 22
Skąd: Poznań, Wielkopolskie

PostWysłany: Pią Maj 18, 2018 0:10    Temat postu: Re: II Etap

Kiedy najprostsze zadanie jest zbyt skomplikowane Very Happy


IMG_20180517_132524.jpg

IMG_20180517_132524.jpg


Pit_mil 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Lis 05, 2017 12:54
Posty: 61
Skąd: Hawelańska

PostWysłany: Czw Cze 14, 2018 6:27    Temat postu: Re: II Etap

lokatorhawel napisał:
Pofatygowalem się dzisiaj do biura Murapolu. O walacym się suficie uszlyszeli pierwszy raz w poniedziałek 7-05-18. Mimo że część sufitu walilo się już kilka miesięcy temu. Murapol by zdziwiony.

Poruszyłem kwestie wykończenia a w zasadzie jego braku do hali garażowej i przedstawiciel Murapolu stwierdził że takowej reklamacji nikt nie zgłaszał, przyznając rację że jest on wykonany niezgodnie ze sztuką budowlaną. Różnica jest widoczna gołym okiem i tu Noe trzeba być specjalista. Brak oświetlenia oznakowania i ryflowania podjazdu.

Jedno jest pewne.... Wzn działa opieszale a Murapol twierdzi że nic nie wiem o usterkach....

Czy jest w ogóle jakaś prawna podstawa do tego aby zmienić zarządcę?


Info z pierwszej ręki: murapol kłamie nt. zgłoszenia walącego się sufitu. Zona odbyła wycieczkę do WZN, widziała zgłoszenia o walącym się suficie zgłoszone tuż po pierwszym „odpadnięciu” tegoż. Mało tego, murapol nawet odpisał na to zgłoszenie reklamacyjne, tylko w swoim stylu olał sprawę. Wiec bajki, jakoby „pierwszy raz slyszeli” i „byli zdziwieni” można śmiało położyć obok pozostałych bzdur, jakimi ten pseudodeweloper karmi swoich klientów.
jaareekj 
   

Forumowicz


Wiek: 33
Dołączył: Wto Lut 23, 2016 17:10
Posty: 124
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Cze 14, 2018 11:30    Temat postu: Re: II Etap

Rozumiem narzekanie na Murapol czy WZN... W większości się z tym zgadzam, chociaż czasem uważam niektóre wypowiedzi za lekką przesadę.
To natomiast jak zachowują się ludzie na naszym osiedlu to grube przegięcie. Wielki szacunek do firmy sprzątającej. Nie chodzi mi tu o kontrowersyjny sposób sprzątania klatek (przejechanie mokrą szmatą). Ale za to, co pracownicy tej firmy muszą robić w naszym pomieszczeniu z pojemnikami na odpady należałby im się medal. Ludzie notorycznie zostawiają śmieci pod drzwiami, zamiast po prostu je otworzyć i wrzucić do pojemnika. Instrukcja otwarcia tych drzwi (która na nich wisi) jest zbyt skomplikowana? Ciekawe... Dzisiaj zauważyłem też (śmierdzące) śmieci pozostawione przy komórkach lokatorskich w klatce 6E. Coś pięknego!
Odnośnie zieleni: sam byłem świadkiem jak przed klatką 6C na miejscach dla inwalidów (choć chłopak wcale nie wyglądał na niepełnosprawnego... przynajmniej nie fizycznie) stanęło BMW, po czym jego kierowca przeszedł "na skróty" trawnikiem do klatki 6C. Przyznaję się, że nie goniłem gościa żeby zwrócić mu uwagę, chociaż do teraz tego żałuję.
Wniosek z mojego wpisu jest taki, że ludzie niszczący zieleń i nie szanujący pracy ekipy sprzątającej są mieszkańcami tego osiedla. Jedyny sposób walki z takimi osobami to chyba monitoring.. Czy ktoś wie, jak wygląda sprawa głosowania na uchwałę jego dotyczącą? Na zebraniu zgłosiło się kilka osób, które miały się przejść po mieszkaniach i zbierać głosy osobiście. Czy to już się odbyło? Jeśli nie, to dlaczego?

W załączniku fotka ze śmieciami z klatki 6E. Właściciel "zguby" proszony jest o uprzątnięcie swojej własności.



IMG_5161.jpg

IMG_5161.jpg


nowewinogrady 
   

Stały bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Nie Wrz 10, 2017 20:48
Posty: 71
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Cze 14, 2018 12:05    Temat postu: Re: II Etap

To tez jest prawda. Mieszkałem na wielu osiedlach,ale z takimi zachowaniami nie spotkałem się nigdzie...

a śmieci pod drzwiami to w klatce 6C normalka. Czasem mieszkańcy zdążą 5 razy wyjść z domu i ich nie wyrzucić, a piękna won psujących resztek lub pieluch roznosi się po jeszcze piękniejszych klatkach.


Długo zastanawiałem się dlaczego w klatce 6C, w wejściu gdzie wisi tablica, kiedy drzwi wejściowe przez dłuższy czas nie są otwierane regularnie po prostu śmierdzi moczem.

Wystarczyło otworzyć szacht z licznikami... nie wiem ile razy i kiedy został tam oddany mocz i czy ktoś robi to notorycznie ale czasem ten smród jest nie do zniesienia, zwłaszcza w okresie jesienno zimowym.
Odpowiedz do tematu Strona 26 z 27 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... , 25, 26, 27    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama