portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Nowe Winogrady - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowe Winogrady - sprawy osiedlowe » Forum » II Etap
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

II Etap

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Andrzej-S 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Cze 19, 2017 15:16
Posty: 22
Skąd: Poznań, Wielkopolskie

PostWysłany: Wto Mar 27, 2018 19:09    Temat postu: Re: II Etap

Dzwoń na komórkowy: +48 506 337 000
Daj znać na forum co było przyczyną tego wycieku...
mali123 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Sob Sty 24, 2015 17:11
Posty: 73
Skąd: poznań

PostWysłany: Wto Mar 27, 2018 20:44    Temat postu: Re: II Etap

Mam pytanko do mieszkańców od strony lechickiej, czy z ulicy jest głośny hałas samochodów ??
nowewinogrady 
   

Stały bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Nie Wrz 10, 2017 20:48
Posty: 71
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Mar 27, 2018 22:56    Temat postu: Re: II Etap

Jarek mieliśmy identyczną sytuację w sylwestra 2016, alarmowałem murapol i wzn a okazało się, że sąsiadka nad nami miała źle podłączone wc, a konkretniej uszczelkę.
jaareekj 
   

Forumowicz


Wiek: 33
Dołączył: Wto Lut 23, 2016 17:10
Posty: 124
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Mar 28, 2018 1:16    Temat postu: Re: II Etap

Andrzej-S napisał:
Dzwoń na komórkowy: +48 506 337 000
Daj znać na forum co było przyczyną tego wycieku...
Tak też próbowałem i zero odzewu... Eh. Spróbuję jutro od rana.
nowewinogrady napisał:
Jarek mieliśmy identyczną sytuację w sylwestra 2016, alarmowałem murapol i wzn a okazało się, że sąsiadka nad nami miała źle podłączone wc, a konkretniej uszczelkę.
Dzięki za odpowiedź! Czy Twój udział w "śledztwie" co do przyczyny zalewania zakończył się tylko na zgłoszeniu tego do murapolu/wzn czy też sami musieliście dochodzić do tego co jest winne?
Reakcja WZN/Murapolu była w miarę szybka? Jak długo ogólnie trwał ten problem u Was?

Dam znać jak tylko się coś wyjaśni. Generalnie to zalewanie nie jest ciągłe, występuje tylko czasami, od niedzieli rano. Dowiedziałem się na razie, że sąsiad wyżej wprowadził się w sobotę więc możliwe, że przyczyna jest u niego. Co ciekawe, jest to sąsiad dwa piętra wyżej. U sąsiada pomiędzy nami (1 piętro wyżej) wszystko jest suche.
Andrzej-S 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Cze 19, 2017 15:16
Posty: 22
Skąd: Poznań, Wielkopolskie

PostWysłany: Śro Mar 28, 2018 7:02    Temat postu: Re: II Etap

jaareekj napisał:
Co ciekawe, jest to sąsiad dwa piętra wyżej. U sąsiada pomiędzy nami (1 piętro wyżej) wszystko jest suche.


Jakiś czas temu wynajmowałem mieszkanie na Wildzie.
Sąsiadka z 3 piętra przeprowadziła u siebie remont łazienki, rurę odpływową od WC zakupiła zbyt długą i fachowy wepchali ją na siłę do opływu.
W konsekwencji ja biorąc prysznic na 4 piętrze zalewałem sąsiada z 1 piętra, na 2 i 3 piętrze nic się nie działo Smile
Pit_mil 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Lis 05, 2017 12:54
Posty: 61
Skąd: Hawelańska

PostWysłany: Nie Kwi 08, 2018 9:33    Temat postu: Re: II Etap

Nasze osiedle, takie piękne...


D6E9EA9F-029A-4DFE-BED1-BDA050CC3365.jpeg

D6E9EA9F-029A-4DFE-BED1-BDA050CC3365.jpeg


lokatorhawel 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Nie Mar 11, 2018 23:26
Posty: 50
Skąd: poznan

PostWysłany: Nie Kwi 08, 2018 10:34    Temat postu: Re: II Etap

Z każdym dniem coś "nowego"
W smietniku wygląda jakby tornado przez nie przeszło.
Wejście do śmietnika jak na załączonym obrazku....
Co jeszcze nas czeka?

Jestem ciekawy czy Ci sami ludzie którzy tak urozmaicają krajobraz na osiedlu, w domu zachowują się podobnie..... :-/

Mieszkałem przy starym rynku i widziałęm wiele... to co tu się wyrabia przechodzi wszelkie wyobrażenia.....

Nie dość żę olewa nas deweloper.... zarzadca.... to w dodatku sami mieszkańcy srają sobie do swojego gniazda...
DobrzySasiedzi 
   

Zaglądajacy


Wiek: 40
Dołączył: Nie Lis 19, 2017 12:27
Posty: 20
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2018 20:45    Temat postu: Re: II Etap

W moim mieszkaniu klatka E przerabiałem podejście pod WC.
Odkułem rurę w ścianie w koło zaparłem sie żeby wyszła i o mało się nie przewróciłem bo rura była włożona bez uszczelki w pionie kanalizacyjnym tak więc podejrzewam że teraz sąsiadka z dołu mogła by się zglosić gdyby nie to że naprawiłem usterkę...
Powodzenia bo to wykonawcy developera chyba specjalnie spartolili robotę...
DobrzySasiedzi 
   

Zaglądajacy


Wiek: 40
Dołączył: Nie Lis 19, 2017 12:27
Posty: 20
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2018 22:01    Temat postu: Re: II Etap

W moim mieszkaniu klatka E przerabiałem podejście pod WC.
Odkułem rurę w ścianie w koło zaparłem sie żeby wyszła i o mało się nie przewróciłem bo rura była włożona bez uszczelki w pionie kanalizacyjnym tak więc podejrzewam że teraz sąsiadka z dołu mogła by się zglosić gdyby nie to że naprawiłem usterkę...
Powodzenia bo to wykonawcy developera chyba specjalnie spartolili robotę...
lokatorhawel 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Nie Mar 11, 2018 23:26
Posty: 50
Skąd: poznan

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2018 22:51    Temat postu: Re: II Etap

Dzisiaj p. Bartosz wysłał dwa maile. W jednym z nich znajdowały się wyniki głosowania na monitoring... Głosow za tym aby zainstalować kamery jest niespełna 35%... Moje pytanie brzmi czy jest w ogóle szansa zeby przekroczyć min. Czyli 50%
Z tego co obserwuje to jest mało prawdopodobne. Tym samym nigdy nic na osiedlu Nie zostanie przegłosowane. Czy to w jedną czy w drugą stronę.

To jakiś absurd. Zresztą jak większość działań które mają tutaj miejsce.
nowewinogrady 
   

Stały bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Nie Wrz 10, 2017 20:48
Posty: 71
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2018 20:27    Temat postu: Re: II Etap

E-mail do Zarządcy

„Drzwi do 6C uszkodzone. Prosimy o naprawę.

W odniesieniu do podanego przez Pana kosztu malowania klatek ok. 120 tys. Czy mógłbym prosić o sposób wyliczenia. Zależy mi na podaniu powierzchni, która ma być odmalowana.

Ścieki z sąsiadującej działki nadal płyną, wiec najemcy chyba jednak się nie wyprowadzili lub problem leży gdzie indziej .Czy ma Pan jakieś informacje na ten temat?”

Odp

„Dzień dobry,
Wczoraj konserwator był na miejscu i naprawił drzwi.
Powierzchnia do odmalowania to ok. 8720m2. Jest to obmiar wzięty z projektu, ale w rzeczywistości nie powinien się dużo różnić.
W sprawie ścieków nadal działamy, wczoraj byłem na miejscu z Paniami z Urzędu Miasta Wydziału Ochrony Środowiska i spisaliśmy protokół ze stanu faktycznego, że ścieki nadal płyną. UM WOŚ postarają się przygotować pismo z nakazem zabezpieczenia kanalizacji i wybudowaniem bezodpływowego zbiornika na ścieki. Pismo skierowane będzie do firmy Alumen. Panie z urzędu mają przesłać nam to pismo do wiadomości.”
lokatorhawel 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Nie Mar 11, 2018 23:26
Posty: 50
Skąd: poznan

PostWysłany: Pią Kwi 27, 2018 11:24    Temat postu: Re: II Etap

Coś ostatnio ucichło na forum, dlatego poniżej mail od "zarządcy"

W skrócie moje zapytanie:
1. Tereny zielone - brak działań
2. Wykończenie wjazdu do hali garażowej - a w zasadzie brak wykończenia
3. głosowanie dot. monitoringu
4. I tu brak jakiejkolwiek odp. A moje pytanie dotyczyło możliwości wglądu do korespondencji na linii WZN-MURAPOL w sprawie informowania/przypominania o głosowaniu na poszczególne uchwały.

1. Koszenie trawników odbyło się w poniedziałek. Jeśli chodzi o wymianę i dosadzenie roślin, to trzeba jeszcze poczekać żeby móc sprawdzić które rośliny rozwiną się po zimie a które należy wymienić.

2.Zjazd do hali wykonywany był przez dewelopera, jeśli chodzi o różnice w wykonaniu, to niestety nie umiem Panu powiedzieć dlaczego zostały wykonane inaczej. My przy odbiorze wjazdu zgłosiliśmy deweloperowi uwagi, m.in. brak oznakowania, brak nafrezowań na zjeździe oraz niedziałające oświetlenie.

W hali zamontowane są czujniki LPG więc jak najbardziej można wjeżdżać autami z LPG, jeśli chodzi o prędkość jazdy w hali, to należy ją dostosować do zachowania bezpieczeństwa. Przepisy ruchu drogowego nie określają z jaką prędkością należy poruszać się w halach garażowych.

Wysokość bramy w świetle ma ponad 2m. Taka wysokość wynika z rozporządzenia dotyczącego warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

3. Aktualny stan głosowania na uchwały można uzyskać w każdym momencie dzwoniąc lub wysyłając maila.
lokatorhawel 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Nie Mar 11, 2018 23:26
Posty: 50
Skąd: poznan

PostWysłany: Pią Kwi 27, 2018 11:30    Temat postu: Re: II Etap

Kolejna odpowiedz dotycząca firmy sprzątającej:

Nadal szukamy firmy sprzątającej która świadczyłaby usługi w takiej samej cenie co aktualna firma. Niestety, nie otrzymaliśmy oferty od Pana który na zebraniu zapewniał że taką ofertę nam przedstawi. Jeśli nie znajdziemy firmy w tym samym koszcie, to koniecznym będzie zwiększenie zaliczki na ten cel oraz zmiana planu gospodarczego, co wymaga podjęcia stosownej uchwały. Jeśli w najbliższym czasie nie znajdziemy firmy w tej samej cenie, to prześlemy Państwu ankietę w tej sprawie, a następnie stosowną uchwałę.
lokatorhawel 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Nie Mar 11, 2018 23:26
Posty: 50
Skąd: poznan

PostWysłany: Sob Maj 05, 2018 0:46    Temat postu: Re: II Etap

W załączniku walący się sufit... Etap II
Może musi spaść komuś na głowę żeby zaczęło się coś dziać?



imag4677-kopia[1].jpg

imag4677-kopia[1].jpg





imag4675_1[1].jpg

imag4675_1[1].jpg





imag4674-kopia[1].jpg
 Opis:
sufit leci...

imag4674-kopia[1].jpg


lokatorhawel 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Nie Mar 11, 2018 23:26
Posty: 50
Skąd: poznan

PostWysłany: Wto Maj 08, 2018 12:56    Temat postu: Re: II Etap

Jeśli jeszcze ktoś jest zainteresowany...
Odpowiedź dotycząca lecącego sufitu w pomieszczeniu na śmieci na II etapie:

"Dzień dobry,

W sobotę był konserwator i zabezpieczył odpadający sufit. W poniedziałek dział budowy dewelopera usunął resztki materiału z posadzki śmietnika. Jeśli chodzi o kwestie reklamacyjne, to zarówno poprzednim razem jak i teraz, niezwłocznie wysłaliśmy reklamacje do dewelopera. Niestety, deweloper nie podejmuje się naprawy sufitu. Kilkukrotnie otrzymywaliśmy informacje słowne od kierownik budowy że jest firma która to naprawi, jednak do dnia dzisiejszego nikt tego nie zrobi"

WZN KOLEJNY RAZ POKAZUJE ŻE RACZEJ NAM NIE POMOŻE...
MURAPOL ŻE MA NAS W DUPIE...

Czy jest jeszcze chęć zmiany zarządcy, czy raczej już większość się pogodziła z tym co się dzieje?
Odpowiedz do tematu Strona 25 z 27 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama