portal osiedli, dzielnic i miast

Poznań Nowe Winogrady - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowe Winogrady - sprawy osiedlowe » Forum » II Etap
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

II Etap

Idź do strony 1, 2, 3 ... 25, 26, 27    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
q4.llll 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Kwi 18, 2016 21:51
Posty: 96
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Kwi 18, 2016 22:02    Temat postu: II Etap

Zdjęcia z 16.04.2016


IMG_20160416_120234.jpg
 Opis:
16.04.2016 (3)

IMG_20160416_120234.jpg





IMG_20160416_120254.jpg
 Opis:
16.04.2016 (2)

IMG_20160416_120254.jpg





IMG_20160416_120219.jpg
 Opis:
16.04.2016 (1)

IMG_20160416_120219.jpg


kwa123 
   

Początkujacy


Wiek: 39
Dołączył: Pon Kwi 25, 2016 9:02
Posty: 7
Skąd: Gdańsk-Zaspa

PostWysłany: Pon Kwi 25, 2016 9:12    Temat postu: Re: II Etap

Prace powoli przesuwają się do przodu Smile
_________________
http://mamaizabawki.pl/robot-xavery-123/
newtenant 
   

Bywalec


Wiek: 32
Dołączył: Śro Maj 18, 2016 11:24
Posty: 48
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Maj 18, 2016 11:27    Temat postu: Re: II Etap

WITAM! Dostałam telefon od Murapola,że klucze moge otrzymać w lipcu,ale musi być przyspieszony MDM. Dziwna sprawa wg mnie,bo MDM spłacany jest przez BGK po podpisaniu aktu notarialnego,a akty będa później niż na początku lipca zapewne... Czy to są jakieś kombinacje ze strony dewelopera,czy ktoś wie coś na ten temat ?
q4.llll 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Kwi 18, 2016 21:51
Posty: 96
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Maj 18, 2016 20:10    Temat postu: Re: II Etap

Ktoś już wykańczał/tynkował sufit i wie jaki to jest mniej więcej koszt?
Czy w pierwszym etapie sufity też były do wykończenia/otynkowania?
Czy dopiero od 2 etapu deweloper postanowił obniżyć sobie koszty i oddaje "goły" sufit?
jaareekj 
   

Forumowicz


Wiek: 33
Dołączył: Wto Lut 23, 2016 17:10
Posty: 124
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Maj 21, 2016 1:09    Temat postu: Re: II Etap

q4.llll napisał:
Ktoś już wykańczał/tynkował sufit i wie jaki to jest mniej więcej koszt?
Czy w pierwszym etapie sufity też były do wykończenia/otynkowania?
Czy dopiero od 2 etapu deweloper postanowił obniżyć sobie koszty i oddaje "goły" sufit?


Masz możliwość zlecenia tynkowania sufitu w Murapolu (jeżeli nie jest jeszcze za późno - robią to przy okazji tynkowaniu ścian). Koszt to około 32zł brutto / m2.
Problem tylko w tym, że albo wytynkują Ci całe mieszkanie (sufit) albo nic. Także opcja położenia tynku na suficie tylko w niektórych pokojach odpada.

Druga opcja to sufit podwieszany, już w późniejszym etapie, podczas wykańczania mieszkania. Koszt montażu takiego podwieszanego sufitu razem z materiałami to około 90zł / m2.

Nie wiem jak to wygląda w przypadku chęci otynkowania sufitu później, ponieważ teraz robi się to raczej maszynowo. Maszyna jest dość duża i ciężka więc wątpie, że ktoś specjalnie dla jednego mieszkania będzie ją tam chciał wnosić. Chyba, że znajdziesz kogoś, kto zrobi to ręcznieSmile
jaareekj 
   

Forumowicz


Wiek: 33
Dołączył: Wto Lut 23, 2016 17:10
Posty: 124
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Maj 21, 2016 1:12    Temat postu: Re: II Etap

newtenant napisał:
WITAM! Dostałam telefon od Murapola,że klucze moge otrzymać w lipcu,ale musi być przyspieszony MDM. Dziwna sprawa wg mnie,bo MDM spłacany jest przez BGK po podpisaniu aktu notarialnego,a akty będa później niż na początku lipca zapewne... Czy to są jakieś kombinacje ze strony dewelopera,czy ktoś wie coś na ten temat ?


O jakim akcie notarialnym mówisz? Bo jeden musiał być już chyba podpisany, do wzięcia kredytu, prawda?
W moim przypadku podpisałem już ten akt notarialny (w lutym - przy braniu kredytu) i z tego co się dowiedziałem, całość została już przelana na konto Murapolu - łącznie kwotą MDM z BGK.
jaareekj 
   

Forumowicz


Wiek: 33
Dołączył: Wto Lut 23, 2016 17:10
Posty: 124
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Maj 21, 2016 1:17    Temat postu: Re: II Etap

Zdjęcie z 16.05.2016:


PANO_20160516_200757.jpg

PANO_20160516_200757.jpg


newtenant 
   

Bywalec


Wiek: 32
Dołączył: Śro Maj 18, 2016 11:24
Posty: 48
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Maj 22, 2016 9:51    Temat postu: Re: II Etap

Tak tak, już jeden akt podpisywaliśmy. Chodzi o akt notarialny z przeniesieniem własności. Kredyt jest spłacony,ale MDM jest ostatnią ratą, którą BGK spłaca po podpisaniu aktu notarialnego z przeniesiem własności właśnie o ile mi wiadomo. Czy się mylę?
Kupił Pan mieszkanie w I klatce p.Jarosławie? I czy zakupił Pan usługę tynkowania lub podwieszania sufitu z Murapola?
jaareekj 
   

Forumowicz


Wiek: 33
Dołączył: Wto Lut 23, 2016 17:10
Posty: 124
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Maj 24, 2016 12:10    Temat postu: Re: II Etap

newtenant napisał:
Tak tak, już jeden akt podpisywaliśmy. Chodzi o akt notarialny z przeniesieniem własności. Kredyt jest spłacony,ale MDM jest ostatnią ratą, którą BGK spłaca po podpisaniu aktu notarialnego z przeniesiem własności właśnie o ile mi wiadomo. Czy się mylę?

Teoretycznie tak jest (z MDM) ale u mnie z jakiegoś powodu BGK przelało kwotę z MDM zaraz po przelewie kredytu z banku - tak na prawdę nawet pani z biura Murapol była zdziwiona jak to zobaczyła. Tak czy inaczej - mi się udało i mieszkanie jest już w całości opłacone. Wniosek z tego taki, że BGK wcale nie wymaga aktu przeniesienia własności. Co więcej - mogę przypuszczać, że mógłby być problem z podpisaniem aktu przeniesienia właśności przed otrzymaniem przez dewelopera całej kwoty za mieszkanie.
newtenant napisał:
Kupił Pan mieszkanie w I klatce p.Jarosławie?

Tak - jest to mieszkanie w I klatce (tej najbliższej ulicy Naramowickiej).
newtenant napisał:
I czy zakupił Pan usługę tynkowania lub podwieszania sufitu z Murapola?

Skorzystałem z ich usługi tynkowania sufitu. Koszt to 33zł/m2 (tak jak wspomniałem wyżej) ale niestety, nie mogłem wybrać pomieszczeń, w których ma to być zrobione... Zostałem postawiony przed wyborem - albo tynkują sufit w całym mieszkaniu, albo wcaleSmile
Wspomniana przeze mnie usługa podwieszania sufitu nie jest już usługą oferowaną przez Murapol tylko przez zewnętrzną firmę wykańczającą. Ja już się z taką kontaktowałem i wycenili mi to właśnie na wspomniane 90zł/m2.
mieszkankaB3 
   

Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Czw Cze 23, 2016 22:18
Posty: 31
Skąd: Poznań, Wielkopolskie

PostWysłany: Czw Cze 23, 2016 22:24    Temat postu: Re: II Etap

Czy wiadomo już kiedy będą oddawane mieszkania do użytku i podpisywane akty notarialne? Ja kupiłam mieszkanie w klatce B3 (tak mam na akcie notarialnym). Nie wiem czy później też będzie taki numer. Czy ktoś zna więcej szczegółów i mógłby się z nami podzielić informacją?
q4.llll 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Kwi 18, 2016 21:51
Posty: 96
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Cze 24, 2016 1:04    Temat postu: Re: II Etap

Czyli w klatce, która ma 8 pięter.

Raczej nie za szybko, byłem tam ostatnio - dopiero zaczynali robić zewnętrzną elewację na B3.
mieszkankaB3 
   

Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Czw Cze 23, 2016 22:18
Posty: 31
Skąd: Poznań, Wielkopolskie

PostWysłany: Sob Cze 25, 2016 11:44    Temat postu: Re: II Etap

Wiem, też to widziałam ale jak myślisz kiedy skończą? Jeżeli robią już zewnętrzną elewację tzn. że w środku już wszystko jest zrobione czy jeszcze nie?
q4.llll 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Kwi 18, 2016 21:51
Posty: 96
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Cze 26, 2016 13:06    Temat postu: Re: II Etap

Nie są wykończone w środku - ja kupiłem mieszkanie w B1 i byłem ostatnio w tym budynku...w środku jest jeszcze dużo do zrobienia.
Wygląda na to, że Murapol w pierwszej kolejności będzie wykańczał B1, następnie B2 a na samym końcu B3. Pytaliście u źródła kiedy oddadzą Waszą klatkę?

Odnośnie aktu przepisania własności: mój kolega kupił mieszkanie u innego dewelopera na Wildzie - mieszka już 3 miesiące i dopiero na dniach będzie podpisywał ten akt. Dzieje się tak dlatego, że po zakończeniu budowy inwestycja musi otrzymać pozwolenie na użytkowanie, następnie ta decyzja musi się uprawomocnić (trwa to ok 3 miesięcy) i dopiero wtedy można podpisać akt. Oczywiście deweloper w pierwszej kolejności będzie podpisywał akty z osobami, które najwcześniej kupiły mieszkanie...więc trzeba uzbroić się w cierpliwość Kwasny
mieszkankaB3 
   

Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Czw Cze 23, 2016 22:18
Posty: 31
Skąd: Poznań, Wielkopolskie

PostWysłany: Nie Cze 26, 2016 14:51    Temat postu: Re: II Etap

W umowie deweloperskiej jest termin najpóźniej do 30.09.2016, ale powiedzieli że zamierzają oddawać mieszkania wcześniej.
newtenant 
   

Bywalec


Wiek: 32
Dołączył: Śro Maj 18, 2016 11:24
Posty: 48
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Cze 27, 2016 14:11    Temat postu: Re: II Etap

My mieliśmy otrzymać mieszkanie w lipcu, ale okazuje się, że są opóźnienia i będą wydawać klucze w sierpniu. Dzisiaj rozmawiałam z przedstawicielem Murapola. A mieszkanie mamy w pierwszym segmencie II etapu.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 27 Idź do strony 1, 2, 3 ... 25, 26, 27    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama